Vodafone Red, Türkiye’den ve dünyadan sanatçıların modern ve çağdaş eserlerinin evrensel bir bakış açısıyla sergilendiği Odunpazarı Modern Müze’nin (OMM) dijital iletişim sponsoru oldu.

Vodafone’dan yapılan açıklamaya göre, Vodafone Red, dijital sanat alanında dünyanın önde gelen kolektifi Marshmallow Laser Feast’in Türkiye’de ilk kez Odunpazarı Modern Müze’de sergilenecek “Ağaca Övgü” ve “Bir Hayvanın Gözlerinden” isimli iki büyük çaplı sanal gerçeklik deneyimine de dijital sergi sponsoru olarak destek veriyor.

“Ağaca Övgü” ve “Bir Hayvanın Gözlerinden”, çevremizdeki doğal güçleri ortaya çıkararak izleyiciyi büyülerken, aynı zamanda birlikte yaşadığımız organizmaları fark etmemizi ve onlara karşı sorumluluklarımızı bize hatırlatmayı amaçlıyor. Marshmallow Laser Feast sergisi, 7 Aralık’a kadar görülebilecek.

“Sanatın dijitalleşerek daha geniş kitlelere ulaşması için yenilikçi projelere imza atıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone olarak, Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla sürekli hizmet ve teknoloji yatırımları yaparken, sosyal yatırımlarını da eşit derecede önemsediklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Sosyal yatırımlarımız arasında kültür-sanat yatırımlarımızın önemli payı var. Vodafone Red markamızla, sanatın dijitalleşerek daha geniş kitlelere ulaşması için yenilikçi projelere imza atıyoruz. Şimdi de Türkiye’nin önde gelen çağdaş sanat müzelerinden biri olmaya aday OMM’a dijital iletişim sponsoru olarak destek veriyoruz. Sponsorluğumuz kapsamında, dünyaca ünlü İngiliz sanat kolektifi Marshmallow Laser Feast’in ‘Ağaca Övgü’ ve ‘Bir Hayvanın Gözlerinden’ isimli iki büyük çaplı sanal gerçeklik deneyimini sanatseverlerle buluşturacak olmanın heyecanı içindeyiz. Tüm sanatseverleri bu özel eserleri deneyimlemeye davet ediyoruz. Vodafone Red olarak, sanata destek vermeye devam edeceğiz.”

Marshmallow Laser Feast Direktörü Ersin Han Ersin de “OMM’de sergileyeceğimiz her iki yerleştirme de teknolojinin insanları toplumdan ve çevreden koparmakla suçlandığı fikrine meydan okuyor. ‘Ağaca Övgü’ ve ‘Bir Hayvanın Gözlerinden’ isimli çalışmalarımız, tam tersine, teknolojinin sınırlarını zorlayarak bizi gezegensel döngülere yakınlaştıran ve doğanın ritmini yakalamamıza yardımcı olan bir deneyim sunuyor. Sergimizin gerçekleşmesine katkıda bulunan Vodafone Red’e teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.