Elginkan Topluluğu şirketlerinden E.C.A., İstanbul Müzik Festivali’ne verdiği desteği  sürdürüyor. 1988’den 2015’e kadar 15’i aşkın gösterinin sponsorluğunu yürüten şirket, 3’üncü defa festivalin sponsorluğunu üstleniyor.

Festival sponsorluğunun yanı sıra, İstanbul’un Ezgileri konseri de E.C.A.’nın gösteri sponsorluğunda gerçekleşiyor. Bu yıl İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 46’ncısı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, 12 Haziran’a kadar 17 ayrı mekânda, 25 ayrı müzik performansı ve 19 konser öncesi etkinlik ve atölye ile toplamda 500’e yakın sanatçıyı ağırlıyor.

İstanbul’un Ezgileri konseri ise E.C.A.’nın bu yıl ki gösteri sponsorluğunda gerçekleşecek. Her biri dünyanın başka bir köşesinden gelen usta müzisyenler, 3 Haziran Pazar günü saat 18.00’da, 555 yıldan beri aile ve birliktelik duygularının hâkim olduğu Kapalıçarşı’da müzik için buluşuyor.

E.C.A. sponsorluğunda gerçekleşen İstanbul Müzik Festivali, 12 Haziran Salı günü saat 20.00’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda ağırlanacak İngiliz Oda Orkestrası ve Güher-Süher Pekinel ikili piyano konseriyle müzikseverlere veda ediyor. Sıradışı şiirsel müzikaliteleri, teknik mükemmellikleri ve özgün stil ve yorumlarıyla Amerika’dan Uzakdoğu’ya övgüler toplayan Pekineller, Berlin Filarmoni, Viyana Filarmoni, New York Filarmoni, Amsterdam Concertgebouw dahil, dünyanın önde gelen tüm orkestraları eşliğinde sahnede yer aldı. Diskografisindeki 860 albümle dünyanın en çok kayıt yapmış oda orkestrası unvanını elinde tutan İngiliz Oda Orkestrası ise aynı zamanda en fazla ülkede konser vermiş olma ayrıcalığına sahip.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂