Türkiye Hentbol Federasyonu ile Molten arasında “THF Ligleri Resmi Maç Topu Sponsorluğu” sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı.

Renaissance Polat İstanbul Hotel’de düzenlenen törene Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç, Molten Genel Müdürü Aksel Kazan, THF Yönetim Kurulu üyeleri ile medya mensupları katıldı.

THF Başkanı Uğur Kılıç, “Hedeflerimiz büyük. Bu hedeflere de dünya devi markalarla devam etmek istiyoruz. Molten de top konusunda dünyanın en önde gelen firmalarından biri. Uluslararası federasyonların da tercih ettiği şampiyonalarda kullanılan resmi hentbol topu. Molten firmasının, ekonomik koşulların zorlu olduğu bu dönemde Türk hentboluna böylesi bir destekte bulunması çok sevindirici ve çok değerli bir adım. Bu iş birliğini büyüyerek uzun yıllar devam edeceğine yürekten inanıyorum. Tüm hentbol camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Hentbolu tekrar şaha kaldırmak ve hep söylüyorum adeta uçurmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yolda bize destek olan Molten ailesine ve Sayın Genel Müdür Aksel Kazan’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Molten Genel Müdürü Aksel Kazan: “Türkiye Hentbol Federasyonu, bugüne kadar on binlerce sporcu yetiştirmiş tarihi başarılarla dolu bir federasyonumuz. Bu yıl sayın başkanın seçilmesiyle yeni bir yapılanma içersindeler ve hedefleri çok yüksek. Ender Spor, Türkiye’nin en köklü spor firmalarından. Bu yıl sektörde 51. yılımızı kutlamakla beraber, yaklaşık 40 yıldır Molten markasının Türkiye distribütörlüğünü gerçekleştiriyoruz. 40 yıl boyunca Molten’le birlikte birçok sponsorluklara imza attık ve bunun neticesinde federasyonlarla olan işbirliklerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Atılan yeni adımlar ile takipçilerin ve sporcuların gün geçtikçe artacağına inanıyoruz. Hentbolun gelişmesi için elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız. Umarım iki taraf içinde uzun soluklu ve başarılı bir işbirliği olur. Sayın başkana ve tüm Yönetim Kurulu’na desteklerinden dolayı teşekkür ederim.”

Konuşmaların ardından THF ile Molten arasında “ THF Ligleri Resmi Maç Topu Sponsorluğu” sözleşmesi imzalandı. İmza sonrası Başkan Uğur Kılıç, Aksel Kazan’a Milli Takım forması takdim ederken, katılımcılar ile toplu hatıra fotoğrafı çekildi.