Türkiye’de çim kortta düzenlenen ilk ATP turnuvası olma özelliğini taşıyan Antalya Open, bu yıl Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda yoluna devam ediyor. ‘Turkish Airlines Antalya Open’ 24-30 Haziran tarihlerinde yaklaşık 100 sporcunun katılımıyla Antalya Belek’te Kaya Palazzo Resort çim kortlarında yapılacak.

Bu yıl 24-30 Haziran tarihleri arasında Turkish Airlines’ın isim sponsorluğunda düzenlenecek toplam 486 bin avro para ödüllü dev organizasyonun önemine dikkat çeken Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Türkiye Tenis Federasyonu olarak ülke değerlerimizi, kendi potansiyelimizi değerlendirerek Türkiye’nin bir tenis ülkesi olarak anılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğü ve Spor-Toto başta olmak üzere sponsorlarımızın da desteğiyle dünyanın en iyi sporcularını yetiştirmek için uluslararası turnuvaların yoğunluğu çok önem taşıyor. Bu bağlamda ülkemizde gerçekleştirilen dev organizasyonlardan biri olan Turkish Airlines Antalya Open’ın bu yıl ikincisini düzenlemenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Turnuvanın önemini vurgulayan Başkan Durmuş, “Bu organizasyonun hayata geçmesinde emeği olan Kaya Holding’e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu değerli turnuvaya katkı sunan Türk Hava Yolları‘na ve yetkilerine isim sponsorluğunu üstlenmiş olmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Hedefimiz yine geçen yıl olduğu gibi başarılı bir organizasyona daha imza atmak” dedi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂