Enerji ve akaryakıt piyasasının önde gelen markalarından Tunç Holding A.Ş., Galatasaray Kadın Futbol Takımının forma sırt sponsoru oldu.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştirilen lansmana, Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Ali Polat Bengiserp, Galatasaray Futbol A Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaray Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Nurcan Çelik, Galatasaray Kadın Futbol Takımı oyuncuları ve Tunç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan katıldı.

Lansmanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Ali Polat Bengiserp, şu ifadeleri kullandı: “Sayın basın mensupları Florya Metin Oktay Tesisleri’ne hoş geldiniz. Sevgili hocam teşekkür ederiz burayı hem bize açtın, hem de katıldın. Kadın futbol takımımız da hoş geldi. Bugünün kahramanlarından biri de sizsiniz. Bugün burada olmamızın ana nedeni yeni bir sponsorluk anlaşmasını sizlerle paylaşmak. Bu çok yeni bir şey değil. 2021’in başlarından beri hatta daha öncesinde seçim hazırlıkları yaparken kadın futbol takımı en önemli projelerimizden biriydi. Seçim sonrası Burak başkanın da talimatıyla hemen çalışmalara başlandı. Ağustos ayının başında karar alındı ve yürürlüğe girdi. Bugün de geldiğimiz noktada takımımızın oluşmasında çok değerli katkıları olan sevgili Rezan Epözdemir, Polat Kalafatoğlu ve Ural Aküzüm’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Kadın futbol takımımız Nurcan hocamızın nezaretinde ve teknik ekiple beraber çalışmalarına devam ediyorlar. Oluşum bitti. Galatasaray Spor Kulübü tarafından Federasyona verilen bir önerinin sonrasında Süper Lig kuruldu ve kadın futbol takımımız da bu Süper Lig’de yer alacak. Maçlarımızı Küçükçekmece Kamil Aktaş Stadı’nda oynayacağız. Bütün taraftarlarımızı da yeni takımımızı desteklemeye bekliyoruz. Sayın Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi beyefendiye de desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Galatasaray Spor Kulübü’nün en yeni takımının, en yeni sponsorunu sizlere sunmak için buradayız. Çok bir yenilik olmayacak çünkü Tunç Holding bu sene dördüncü sponsorluğuna imza atıyor. Çok önemli bir destek bizim için. Daha önce Futbol Takımımızın çorap sponsorluğunu, Tekerlekli Basketbol Takımımızın isim sponsorluğunu, Kadın Voleybol Takımımızın forma sponsorluğunu üstlendi. Bundan sonra da Kadın Futbol Takımımızın forma sırt sponsorluğunu üstleniyor. Çok önemli bir destek dolayısıyla ben Tunç Holding’e özellikle teşekkür ediyorum. Bütün Galatasaraylıların Tunç Holding’i ve sevgili Dinçer Azaphan’ı da örnek almalarını umuyorum. Çünkü bu destekler bize çok güç veriyor.”

Tunç Holding ile Galatasaray’ın iş birliklerinden gurur duyduğunu belirten Tunç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan ise şunları söyledi: “Sevgili hocam, sevgili Polat başkanım, değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bu mutlu günde özellikle bize Florya’yı açan sayın hocama şükranlarımı sunuyorum, çok sağ olsun. İlk defa böyle bir lansmana izin verildi tesislerde. Özellikle kadın futbol takımımızın da burada olması bize gurur veriyor, şeref veriyor. Her zaman Galatasarayımızın yanındayız. Tunç Holding logosunun da Galatasaray ile yan yana olmasından inanın şahsım olarak ben gurur ve şeref duyuyorum. Başta Sayın Burak Elmas başkanıma, Rezan Bey’e, Polat başkanıma, Köksal başkanıma ve basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Bir önceki lansmanda da konuşmuştuk inşallah daha bir sürü lansmanlarda, sponsorluklarda karşılaşırız diye. Bu da dördüncü oldu çok şükür. Polat başkanımla da konuştuk inşallah bunun devamı gelecek. Olimpiyatlara da hazırlanacağız kulübümüz olarak. Kadın futbol takımımız, kadın voleybol takımımız, Engelsiz Aslanlarımıza da desteğimiz sürüyor. Tüm emeği geçen herkese, başta sayın hocama çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum.”

Tunç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan, kendisine yöneltilen “Galatasaray için hizmete nereye kadar devam edecek? Bundan sonraki sponsorluklar nerelere olacak? Galatasaraylı iş adamlarına önderlik mi ediyorsunuz?” sorularını ise şu şekilde yanıtladı:

“Bu dördüncü sponsorluğumuz. Bunun arkası şurada, şu branşta gelecek diyemem. Kulübüm nasıl emrederse bana ve şirketime, sayın hocam nasıl uygun görürse ben o yolda ilerlemeye şirketim ve şahsım olarak devam edeceğim. Bu bugün kadın futbol takımımıza nasip oldu. Yarın sutopuna olur, kadın basketbola olur, ilerdeki yıllarda futbolumuzun ön kısmı olur. Biz hepsine talibiz. Başkanımız, yönetimimiz, hocam uygun görürse ben her zaman onların yanındayım. Önderlik yaptığımı az da olsa düşünüyorum. Galatasaraylı iş adamları olsun, Galatasaray’a destek veren şirketler olsun, en azından burada sesimizi duyurabiliyorsak sizin aracılığınızla onlar da bu çorbaya tuz katarlarsa ben de hedefime ulaşmış oluyorum. Ben her zaman takımımızın da kulübümüzün de yanındayım. Bütün iş adamlarına, bütün Holding’lere buradan sesleniyorum. Hangi takımı tutuyorlarsa spora da destek versinler. Sadece Galatasaray değil, diğer takımlara da. Önemli olan spora destek vermeleri. Galatasaray camiasının büyüklüğü ortada olduğu için sponsorlukta da kulübümüz çok iyi yolda Sayın başkanımızın geldiği günden beri… Futbol takımımızı konuşmaya gerek yok dünya lideriyle çalıştığımız için. İş adamlarına buradan bir kez daha sesleniyorum. Takımlarımızı, Galatasarayımızı yalnız bırakmayalım. Kadın futbol takımımıza yeni sponsorlar ayarlıyor sayın başkanım ve yönetim kurulu üyelerimiz. Ben de onlara her zaman destek olacağım.”