Spartak Moskova buz hokeyi takımı, Türk Hava Yolları ile bir yıllık sözleşme imzaladı.Toplantıda takımın teknik direktörü Andrey Verevko, Türk Hava Yolları Satış Başkan Yardımcısı Mahmut Yayla ve Türk Hava Yolları Moskova Müdürü Turan Yardımcı yer aldı.

Turan Yardımcı, “Efsanevi Spartak takımı ile iş birliğimizi çok daha ileriye taşımayı umuyoruz. Bu yılki eleme maçlarında kulüp beklediği başarıyı elde edememiş olsa da, final yarışına katılma ve şampiyon olma fırsatına hala sahip. Biz de bu süreçte desteğimizi esirgemeyeceğiz” dedi.

Bunun yanında THY, Türkiye’de hokeyin gelişimine duydukları ilgi ve alakayı da göstermeyi ihmal etmediler. Taraflar, bu yıl Moskova’da Türk sporcuların da katılacağı küçük çaplı bir gösteri hakkında da konuştular. Mahmut Yayla, Spartak takımı ile uzun süreli iş birlikleri kurmak istediklerini ve kulüp vesilesiyle Türkiye’de hokeyin gelişmesine katkı sağlamak istediklerini ekledi.

Kırmızı beyazlıların ünlü forveti Aleksandr Yakuşev,, “Bu sözleşmeyi yalnızca bizimle değil, Rusya’daki 150 milyon vatandaşla imzalıyorsunuz. Ülkemizin yüzde 70’i fanatik birer Spartak taraftarıdır” ifadesini kullandı.