2021-22 sezonunda Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Altay Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı’na Kültür ve eğitim yayıncılarından Tudem Yayın Grubu sırt sponsoru oldu.

Tudem Yayın Grubu’nun Genel Müdürü Sinan Çam konuya dair açıklama yaparak “Futboldaki erkek egemen algının değişmesi için biz de mücadele edeceğiz” dedi.

“Kültür ve eğitim yayıncılığındaki 38 yıllık tecrübemizi çocuk, genç, yetişkin her yaştan okura seslenen nitelikli yayınlarımız ve her biri kendi alanında değer taşıyan markalarımızla geleceğe taşıyoruz. Fakat kendimizi sadece bu alanlarda sınırlandırmıyoruz. Ülkemizin çağdaş bir seviyeye ulaşmasında kritik bir rol üstlenen spor dallarına da destek vererek, farklı sektörlerin bu alanlarda da çalışmalar yürütebileceğine dair farkındalık yaratmak ve onlara ilham olmak istiyoruz. Altay Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı’nın sırt sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

“Sporun toplum nezdinde birlik ve bütünlük sağladığının bilincinde olarak, bu alandaki çalışmalarımıza aslında daha önce başladık. 2017-2020 yılları arasında Mavi Karga Spor Kulübü’ne sponsor olarak triatlon, duatlon ve aquatlon branşlarında yeni yeteneklerin keşfedilmesine vesile olduk. Hem profesyonel hem de keşfedilmeyi bekleyen yerel takımlara kendi şehir ya da bölgelerinden kurumların verdiği desteğin çok önemli olduğuna inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“1954’te ülkemizdeki ilk kadın futbol müsabakası da İzmir’de düzenlenmiş. Şehrimizin parlayan yıldızı Altay’a ve sahaların havasını değiştiren kadın futbolcularımıza sponsor olmaktan gurur duyuyoruz. Futboldaki erkek egemenliğinin değiştirilebileceğini düşünüyoruz. Daha da önemlisi sağlıklı nesillerin yetişmesinde spor, bilim ve sanatın kritik önemde olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda spora ve sporculara desteğimizi artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.