Yaklaşık 7 ay önce kapılarını açan Nidya Hotel Esenyurt, TEB BNP Paribas Istanbul Cup’ın resmi sponsoru oldu. Otelin İşletme Müdürü Özdoğan Karagedik, tesisin hizmete girmesinden kısa süre sonra yüzde 55 doluluk yakaladıklarını; turnuva ile birlikte ise doluluğun tavan yaptığını ifade etti.

LOKASYONUMUZ ÇOK İYİ

Nidya Hotel Galataport İstanbul’dan sonra şehirde hizmet vermeye başlayan 2’nci otellerinin Nidya Hotel Esenyurt olduğunu belirten Özdoğan Karagedik, “Henüz 7 ay önce hizmet vermeye başlamamıza rağmen beklentilerin üzerinde bir doluluğa ulaştık. Yakaladığımız doluluğun en büyük nedeni ise lokasyon. Otelimiz, Atatürk Havalimanı ile Çorlu arasında yer alan yaklaşık 700 sanayi kuruluşuna, Tüyap’a ve Garanti Koza Arena’ya yakın bir mesafede. Asıl hedefimiz ise misafir memnuniyetini en üst seviyede tutarak  müşteri devamlılığını sağlamak.” dedi.

SPOR ALANINDA BAŞKA SPINSORLUKLARIMIZ DA VAR

Karagedik Turnuvaya sponsor olma süreçleri hakkında ise şunları söyledi;

“Türk Tenisinin ve tenisçisinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla TEB BNP Paribas Istanbul Cup’a sponsor olduk ve bu sponsorluk yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerinden  yalnızca biri. Grubumuzun spora ve sporcuya verdiği destek sadece İstanbul ve tenis ile sınırlı değil. Datçadaki otelimiz Datça Perili Bay Resort ile İstanbul Yelken Kulübünün birlikte düzenlediği kamplarda  Ülkemizin  dört bir yanından gelen ve yelken sporuna gönül vermiş 100’lerce sporcu rüzgarın, denizin ve özgürlüğün tadına doyasıya varırken unutulmayacak anılar ile evlerine geri dönüyorlar.”

TÜRKİYE’DE YAPILAN EN BÜYÜK ULUSLARARASI TURNUVA

Nidya Hotel Esenyurt olarak, Türkiye’de gerçekleştirilen en büyük uluslararası tenis turnuvasına sponsor olmalarının kendileri açısından çok sevindirici olduğunu ifade eden Karagedik, bu benzeri aktivitelerin yaygınlaşmasının kentin tanıtımına da büyük katkı sağlayacağını söyleyerek şun noktaların altınız çizdi:

DOLULUK TAVAN YAPTI

“Havalimanına yakın olmamızdan dolayı sporcuları ağırlamak açısından büyük bir avantaja sahibiz. Öte taraftan, odalarımız normal otel odalarına göre çok geniş. Bu da sporcuların konaklaması için uygun. Çünkü tenis oyuncuları turnuvalara ya da antrenmanlara asla tek başına gelmiyor. Yanlarında mutlaka masörleri, antrenörleri, aileleri oluyor. Garanti Koza Arena’nın müşterileri yalnızca turnuva için gelenlerden oluşmuyor; burayı yıl boyunca kullanan sporcular da var. Şu anda doluluğumuzun yüzde 80’ini turnuvaya katılan sporcular oluşturuyor. 27 Nisan-3 Mayıs döneminde düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Open erkekler turnuvasında da buna benzer bir ‘doluluk patlaması’ yaşamıştık. Sporcular, sporcuların antrenörleri, ekipleri ve maçları izlemek için yakın ülkelerden gelen misafirlerin, getirmiş olduğu bir doluluk bu.”