Dünyaca ünlü moda markası Tommy Hilfiger, imzalanan anlaşmayla 17 yıl sonra yeniden Formula 1 dünyasına dönerek, dört kez Dünya Şampiyonluğunu kazanan Mercedes AMG Petronas Motorsport takımının Resmi Giyim Ortağı oluyor.

Tommy Hilfiger, dört kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Mercedes-AMG Petronas Motorsport ile stratejik iş birliği anlaşması imzaladı. Böylece Tommy Hilfiger, 2018 sezonundan itibaren Mercedes-AMG Petronas Motorsport takımının Resmi Giyim Ortağı olacak ve Tommy Hilfiger’ın markasını kurduğu tarihten bu yana kucak açtığı spor sponsorluğu mirasını ileriye taşıyacak.

İlk defa Formula 1 yarışına gittiğim andan itibaren motor sporları dünyası beni etkisi altına aldı” diyen Tommy Hilfiger bu işbirliğinden duyduğu heyecanı şu sözlerle anlattı: “Dünya şampiyonu Mercedes-AMG Petronas Motorsport ve bir numaralı takımlarıyla bu dünyaya yeniden girmek, Formula 1 ile modayı buluşturmak için harika bir fırsat olacak. Mercedes-AMG Petronas Motorsport takımının her yarışta gösterdiği tutku, ruh ve enerjiyi çok iyi anlıyorum. Paylaştığımız bu özellikler nedeniyle önümüzdeki sezonlarda iş birliği yapacağımız için çok heyecanlıyım.

Uzun vadeli iş birliği kapsamında Tommy Hilfiger, Resmi Giyim Ortağı olarak Mercedes-AMG Petronas Motorsport takımını oluşturan 1.500’den fazla kişi için seyahat ve takım kitleri, ayrıca ofis ve ağırlama görevlileri için kıyafetler sağlayacak. İngiltere’deki Silverstone pistinde 22 Şubat 2018 günü tanıtılacak 2018 yarış arabalarında, ayrıca Mercedes-AMG Petronas Motorsport pit garajının içinde ve pist çevresindeki çeşitli reklam alanlarında Tommy Hilfiger logosu yer alacak.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂