Bisiklet bileşenlerinde Japon dünya markası Shimano ile Türkiye Triatlon Federasyonu, 2024 yılına kadar geçerli bir sponsorluk anlaşmasına imza attı.

Diğer taraftan, Türkiye Triatlon Federasyonu’nun uzun soluklu sponsorlukları arasında yer alan Accel Bisiklet ile de hali hazırda devam eden sponsorluk anlaşmasını uzatan yeni şartlarda mutabakata varılarak, ön protokol imzalandı.

Shimano Türkiye’nin İzmir Konak’ta bulunan genel merkezinde yapılan buluşmada Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, TTF Sponsorluk Kurulu Başkanı Saliha Tama ile Shimano Türkiye Genel Müdürü Metin Cengiz hazır bulundu.

Carraro markası ile triatlonseverlerin beğenisini kazanan Accel Bisiklet adına sözleşmeye Genel Müdür Anıl Şakrak yer alırken iki anlaşmanın imzasından sonra Yalçınkaya şunları söyledi: “Türkiye’nin ve dünyanın iki gözde markası ile yolculuğumuza devam ediyoruz. Gayemiz, camiamıza triatlon branşının yayılması, ulaşılabilir oması noktasında faydalı olabilmek. Shimano ve Accel Bisiklet nezdinde tüm sponsorlarımıza desteklerinden ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum.”