Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor’un yeni forma sponsoru Adidas oldu.

Trabzonspor’un yeni forma sponsoru Adidas oldu.

Bir süredir devam eden görüşmeler bugün itibari ile olumlu sonuçlandı.

Bordo mavili ekibin formalarını gelecek yıldan itibaren Adidas firması üretecek.  Yani 2016-2017 sezonundan itibaren Nike yerine Adidas forma sponsoru olacak. Bu anlaşmanın kaç yıllık olacağı ve Trabzonspor’un alacağı ücret önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Güncelleme:

Trabzonspor’da forma sponsorluğu konusunda nihayet taraftarın isteği oldu.

Fotospor’un haberine göre; Bordo-mavililer, uzun süredir Nike olan forma sponsorluğu anlaşması geçen sene bitmiş ancak bordo-mavililer bu süreyi yapılan görüşmeler çerçevesinde 1 yıl uzatmıştı. Ancak Nike’nun bu yıl yaptığı formalar taraftarlardan büyük tepki çekmiş ve satışlarda da büyük düşüş yaşanmıştı. Yaşanan bu süreci gören bordo-mavililer önümüzde ki yıl için Adidas firması ile anlaşmaya vardı. Adidas ile yapılan görüşmeler çerçevesinde Trabzonspor, önümüzde ki yıl bu firmanın ürettiği formaları giyecek. Bordo-mavililer şuan da Adidas ile ön protokol imzalarken ana sözleşmen ise sezonun başlamasına doğru imzalanacak. Trabzonspor, ana sözleşme imzalamadığından dolayı bu anlaşmayı henüz borsaya bildirmezken, anlaşmanın detaylarının da ana sözleşme imzalandıktan sonra belli olacağı kaydedildi.

Trabzonspor’un Adidas ile anlaşmasında özellikle TS Clublardan sorumlu yönetici Mehmet Terzi’nin büyük rol oynadığı ifade ediliyor. Adidas ile görüşmeleri Terzi’nin bire bir yürüttüğü kaydedildi.

Bu haberi paylaşmak istemez misiniz?