Trabzonspor Kulübü TAB Gıda ile 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı. Taraftarların sipariş verdiği her Trabzonspor menüsünün %7’si Trabzonspor’un olacak. Trabzonspor menüleri; Burger King başta olmak üzere, Popeyes, Arby’s, Sbarro, Usta Dönerci ve Usta Pideci markalarında yer alacak.

TAB Gıda CEO’su Caner Dikici: “Bu güvene binaen inşa edilmiş. Bütün satılmış menülerin izi var her zaman kontrol edilebilir. Bu normal sponsorluk anlaşması olmadığını en başından söyledim. Taraftar ile kulüp arasında köprüyüz Sadece Trabzonspor menüsünden pay geçecek. Dolayasıyla taraftarlar ne kadar Trabzonspor menüsü alırsa o kadar pay gidecek. Taraftar menüsünün yüzde 7’si kulübe gidiyor. Her ay sonu bu kadar menü satıldı, bu kadar diye bizde açıklayacağız. Onun dışında ödeme yapılmayacak. Trabzonspor sahasında aki reklam panoların kullanırsak onlar için ayrı ödemimiz var. ifadelerini kullandı.

2019-2020 sezonunun ikinci yarısından itibaren başlayacak iş birliği, 5 yıl boyunca devam edecek.

Caner Dikici: “Futbolun ve taraftarlığın dinamik dünyasının içinde olmaktan ve basketboldan sonra futbola da ızgara ateşimizi taşımaktan mutluyuz. Trabzonspor taraftarı kulübüne gönülden bağlı. Artık taraftarlar da kulüplerine destek olma ve rekabet ortamında ekonomik avantaj sağlama konusunda daha bilinçli. TAB Gıda olarak bu iş birliği modeliyle Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış restoranlarımıza gelen Trabzonspor taraftarı, kulübüne özel menüleri tercih ederek takımına kolayca destek sağlayabilecek. Kazan-kazan temelli bu modelde, meşhur ‘Bize her yer Trabzon!’ sloganı vücut buluyor. Burada asıl sponsorun taraftar olduğunu vurgulamak isterim” dedi.