Swiss Business Hub Turkey (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve
Swiss Chamber of Commerce in Turkey (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) İsviçre 2019 Günlerini (Swiss Days 2019) İstanbul’daki İsviçre Başkonsolosluğu desteği ile İstanbul’da ilk kez 20-22 Eylül tarihleri arasında Yapı Kredi Bomontiada da düzenleyecek.

İsviçre’yi ve İsviçre şirket ve markalarını tanıtmak amacıyla düzenlenen Swiss Days 2019, İsviçre sanatını, kültürünü, gastronomisini, teknolojisini, eğitimini ve daha fazlasını ilk kez İstanbul’da gerçekleştireceği benzersiz bir platform ile sunmaya hazırlanıyor.

Birkaç gün sürecek olan etkinlikte İsviçre şirketlerine ve kurumlarına, “İsviçreli’liğin” ve onunla birlikte gelen değerli derneklerin olumlu ışığında kendilerini göstermeleri için fırsat tanıyacak.

İsviçre’nin kültür, sanat ve lezzetlerinin olduğu, beklentilerin ötesinde olacak mini festivalin yanı sıra ülkenin geleceğini şekillendiren dünyaca ünlü ekonomist, iş ve siyaset dünyasından da saygın isimler ‘İsviçre Türkiye Ekonomik Forum’unda yerini alacak. Ekonomik Forum devamında düzenlenecek ‘Swiss Career Hours’ ile genç ziyaretçilerimiz seçkin İsviçre şirketleri ile buluşup kariyer planlamalarına katkı sağlama fırsatı bulacaklar.

Yapı Kredi Bomontiada’da farklı atölye çalışmaları, konferanslar, seminerler, konserler, eğlenceli aktiviteler ve katılımcı standları ile düzenlenecek üç günlük mini İsviçre Expo, sergilenebilir ve satılabilir ürünlerin yanı sıra potansiyel yerel iş ortakları ile şehrin yeni ilgi odağı olacak.

Türk Hava Yolları (THY)’nin tek Türk şirketi olarak ana sponsoru olduğu “Swiss Days 2019”a diğer katkı sağlayan şirketler arasında Nestle Türkiye ve Swiss International Scientific School in Dubai de bulunuyor.