PWN İstanbul (Professional Women’s Network İstanbul), kuruluşunun yedinci yılında, “Borusan Eşittir” kurumsal sorumluluk anlayışı ile hareket eden Borusan Holding ve Borusan Mannesmann ana sponsorluğunda, Mey Diageo co-sponsorluğunda ve Karnaval Medya – JoyFM medya sponsorluğunda hayata geçireceği Yargılama!thon: Önyargısız Ideathon ile de kadın erkek herkese kapılarını açıyor. 13-15 Kasım 2020 tarihlerinde düzenlenecek online Ideathon’da; cinsiyet eşitliği konusunda yaşanan tıkanıklıkları, yargıları ve zorlukları aşmaya dönük fikirler çarpışacak, takımlar yarışacak.

Artık tartışmasız kabul edilen cinsiyet eşitliğinin altı çizilirken, gündelik yaşamda, eğitim dünyasında, iletişimde ve iş dünyasında farkında olmadan karşılaştığımız, kanıksadığımız, bazen de hiç sorgulamadan uyguladığımız dayatmaları, çaresiz kabullenişleri, önyargıları ve kısıtlayıcı davranışları masaya yatırılacak.

18 yaşından büyük herkesin başvurabileceği ve seçilen 15 takımın yarışacağı Önyargısız Ideathon’da kazanan ekiplere çeşitli ödüller verilecek. Hayatımızda yıllar içerisinde kalıplaşmış kodlara karşı üretilen proje ve fikirlerin yarışacağı Yargılama!thon’da; 5 bin TL’lik birincilik ödülü, 3 bin TL’lik ikincilik ve 2 bin TL’lik üçüncülük ödülünün yanı sıra pek çok sürpriz ödül de yarışmacıları bekliyor.

Başvurular 6 Kasım’a kadar sürecek…

Yargılama!thon: Önyargısız Ideathon’a başvuru yapmak isteyenler 6 Kasım 2020, saat 24’e kadar www.pwnistanbul.net üzerinden başvuru yapabiliyor. Kabul edilen başvurulara PWN İstanbul tarafından 11 Kasım günü e-mail ve/veya mesaj ile dönüş yapılacak.