Dünyada birçok spor dalına verdiği destekle tanınan Mercedes bu geleneğini Türkiye’de de sürdürüyor.

Türk Futbol Milli Takımı’na tam 19 yıldır kesintisiz destek vererek bir rekora imza atan Mercedes, spora yaptığı yatırımlara devam ediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) 1996’dan bu yana destek verdiklerini belirten Mercedes Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürü Tülin Steinhauser, “Bu sponsorluklar Mercedes Benz’in uzun vadeli bakışını ve bu bağlamda gelenek, sadakat ve istikrar kavramlarına verdiği önemi gösteriyor” dedi. Futbol ve basketbolda sponsorluk desteğini 2018’e kadar uzattıklarını belirten Steinhauser, şunları kaydetti:

“Türk spor tarihinin en uzun soluklu ve istikrarlı sponsorluğu devam ediyor. Anlaşma kapsamında; özel tasarlanan Milli Takım otobüsünün yanısıra konforlu, güvenilir, çevre dostu araçlardan oluşan geniş bir filo TFF’nin hizmetine sunuldu. Mercedes-Benz Türk’ün sponsor olduğu süre içinde, Milli Takım 2002 Dünya Kupası’nda üçüncülüğü, Euro 2008’de üçüncülüğü ve 2003 FIFA Konfederasyon Kupası’nda yine üçüncülüğü elde ederek büyük başarılar kaydetti.”

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ana sponsorluğunu 2001’den bu yana sürdürdüklerini söyleyen Steinhauser, “Mercedes-Benz Türk, bu desteğini de Nisan 2018’e kadar uzattı. Anlaşma kapsamında; özel tasarlanan Milli Takım otobüsünün de arasında olduğu 24 araçlık bir filo federasyonun hizmetine sunuldu” dedi.

Sanata da destek
Sponsorluğun Mercedes Benz’in geleneği olduğunu kaydeden Steinhauser, şirketin adının henüz Otomarsan olduğu ve Türkiye’de sponsorluk kavramının yeni yeni yerleşmeye başladığı 1980’li yıllardan itibaren sanatı da desteklediklerini aktardı. 1986’dan beri İstanbul Müzik Festivali’ni desteklediklerini kaydeden Steinhauser, Ankara Müzik Festivali’nin farklı konserlerinde de yer aldıklarını ifade etti. Sosyal sorumluluk alanında da yoğun çaba içinde olduklarını söyleyen Steinhauser, “Mercedes-Benz Türk, kadınlara sosyal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliği tanınması hedefiyle ÇYDD ile birlikte Her Kızımız Bir Yıldız projesini gerçekleştiriyor” diye konuştu.