Kurulduğundan bu yana birçok markayı sponsor olarak alan Riot Games, en büyük anlaşmasını Mastercard ile imzaladı.

Daha önce Coca-Cola, Mercedes-Benz ve Acer gibi dev firmalarla anlaşmalar imzalayan Riot Games, sponsor havuzuna bir yenisini daha ekledi. Mastercard ile anlaşan şirket, kurum tarihinin de en büyük anlaşmasını imzalamış oldu. Maddi değeri açıklanmasa da bazı kaynaklara göre ciddi miktarların masaya yatırıldığı konuşuluyor.

Şirketin espor partnerleriyle ilgilenen bölümün başkanı Naz Aletaha, “Bu bizim için yön gösterici bir anlaşma. Mastercard bizim dünya çapında ilk sponsorumuz. Uzun soluklu bir anlaşmaya onlar da hazırlar.” diye belirtti. Sözlerini taraftar kitlesine nasıl bir faydası olacağından bahsederek devam eden Aletaha, “Bu anlaşmayı yapacağımız için çok heyecanlıyız çünkü onlar taraftar deneyimini yukarılara taşımada bir dünya markası. Bizim gibi taraftarlar için projeler düşünen partnerler arıyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Şampiyonlar Ligi, Grammys ve bunun gibi birçok organizasyona sponsor olan Mastercard’ın espor sahnesine girmesi gerçekten heyecan verici. Taraftar etkinliklerine yeni bir bakış açısı getirmesi beklenen şirketin ileride neler yapacağı ise merak konusu.

Kaynak: http://5mid.com/lol/riot-games-mastercard-ile-sponsorluk-anlasmasi-imzaladi

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?