Lojistik sektöründe, kara, deniz, hava ve demiryolu taşımalarında dünya devi Danimarka merkezli DSV, 3. ligde mücadele eden Pendik Güven Spor Kadın Futbol Takımı’nın ana sponsoru oldu.

Anadolu Kartalları olarak 2017-2018 sezonunda hayatına başlayan kulüp, 2019 yılında Kulüp Başkanı Cahit Güven’in sporculara destek olabilmek ve kadın futbolunun bilinirliğini arttırmak adına kendi çabaları ile Pendik Güven Spor Kadın Futbol Takımı olarak yeniden kuruluyor.

Cinsiyet eşitliğine önem veren ve çalışma ortamında tüm çalışanlarına fırsat eşitliği sağlamayı hedefleyen DSV, bu bakış açısıyla gerçekleştirdiği ‘Kadın İçin Taşıyoruz’ gibi projelerinin yanı sıra Pendik Güven Spor KFT ana sponsorluğu ile birlikte kadın gücünü destekleyen projelerle başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

DSV Türkiye Genel Müdürü Ozan Önder: “Hayalleri için vazgeçmeden çalışan, cesaretleriyle futbolda var olmaya çalışan kadınlarımıza, ilerlemeleri ve daha da başarılı olmaları için DSV ailesi olarak destek olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu desteklerle ve takımımızın azmiyle birlikte önümüzdeki süreçte hepimizi gururlandıracak başarılara ve ilham veren hikayelere imza atacaklarından hiç şüphemiz yok.” şeklinde belirtti.

1993 yılında kadın futboluna başlayan Pendik Güven Spor KFT Teknik Sorumlusu Firdevs Kaplan ise geçmişten bugüne devam eden süreçte kadın futbolunun eksilerini ve artılarını yakından yaşayan biri olarak, takımın ve oyuncuların nasıl bir ortama ve eğitime ihtiyaçlarının olduğunun bilincinde ve bu gereksinimleri sporculara sunmanın en büyük öncelikleri olduğunu anlattı.