Panasonic Eco Solutions Türkiye, WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından yürütülen Dünya Saati etkinliğine sponsor olarak destek veriyor. “Dünyaya Bağlan” sloganıyla yapılacak “Dünya Saati 2018”, biyolojik çeşitliliği korumayı ve insanın doğayla uyum içinde yaşadığı bir geleceğin kurulmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Panasonic Eco Solutions, son beş yıldır olduğu gibi 2018 Dünya Saati etkinliğini ana sponsor olarak destekliyor. Tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşecek dünyanın en önemli çevre hareketlerinden biri “Dünya Saati Etkinliği” kapsamında, 24 Mart Cumartesi günü 20.30-21.30 saatleri arasında ışıklar gelecek için kapanacak.

“Gereksizse kapat, geleceği aydınlat”

Panasonic Eco Solutions Türkiye Kurumsal Marka Yönetim Direktörü Aysel Özaltınok, “Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve başta iklim değişikliği olmak üzere çevre sorunlarına karşı duyarlı olmak tüm insanlığın ortak sorumluluğudur. İklim değişikliği gezegenimizi her geçen gün daha çok tehdit eden, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alacağımız sorumlulukların da temelini oluşturan bir kavram. “Gereksizse Kapat, Geleceği Aydınlat” sloganı ile bu önemli çevre hareketini sponsor olarak destekliyor ve ayrıca 24 Mart Cumartesi akşamı tüm paydaşlarımızı, ışıklarını 1 saatliğine kapatmaya davet ediyoruz. Elektrik anahtarlarının kapatılması ile hayat bulacak bu kampanyaya verilecek her bir desteğin dünyamıza karşı sorumluluklarımız ve gelecek nesillerin daha yaşanılabilir dünyaya sahip olmasının önemi kapsamında anlamlı bir farkındalık yaratacağına inanıyorum” dedi.

Dünyanın en büyük çevre etkinliklerinden biri olan Dünya Saati’ne, 2017 yılında Türkiye’nin de aralarında yer aldığı 187 ülkeden milyonlarca insan katılmıştı. Her yıl küresel iklim değişikliği konusunda önemli bir farkındalık oluşmasını sağlamak amacıyla düzenleniyor.

Bu yıl 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Ayasofya Müzesi, Dolmabahçe Sarayı, Truva Atı ve Sultanahmet, Süleymaniye, Selimiye Camileri gibi pek çok yapının yanı sıra; Galatasaray, Kadir Has ve Orta Doğu Teknik Üniversiteleri gibi birçok kurum da ışıklarını kapatacak. Ayrıca İstanbul Başakşehir, Beşiktaş, Bursaspor, Galatasaray, Konyaspor ve Trabzonspor Kulüpleri de etkinliğe destek verecek.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂