Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile Otokoç 2. El arasında resmi sponsorluk anlaşması imzalandı.

Otokoç 2. El Showroom’da düzenlenen lansmana, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak, A Milli Erkek Voleybol Takımı sporcusu Kaan Gürbüz, A Milli Kadın Voleybol Takımı sporcusu Zehra Güneş ile basın mensupları katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: “Çok değerli Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak, Koç Ailesi, Otokoç Ailesi, sevgili basın mensupları, bu özel günde yanımızda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Voleybol Federasyonu olarak sponsorların ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bugün takım sporlarına baktığımızda voleybol; ülkemizi gururla temsil eden, yüz akı olan bir branşımız. Son turnuvalara baktığımızda A Milli Erkek Takımımız, Avrupa Altın Ligi’nde üst üste 2.kez namağlup şampiyonu olurken; A Milli Kadın Voleybol Takımımız da Milletler Ligi’nde bronz madalyanın sahibi oldu. 2019’da ülkemizde mükemmel bir organizasyon gerçekleştirdik ve Avrupa Şampiyonası’nda final oynayarak ikincilik elde ettik. Tüm bu başarıların elde edilmesinde, sponsorların çok önemli yeri olduğunun altını çizmek istiyorum. Olimpiyatlarda voleybol branşının temsil edilecek olması bizler adına mutluluk verici. Yol arkadaşlığı yaptığımız, değer ortağı olduğumuz, yanımızda olan sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu özel günde Koç ailesi başta olmak üzere tüm çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum.

‘Şimdi Voleybol Zamanı’ diyerek duyurduğumuz milli takım sezonumuzda, şimdiye kadar aldığımız başarılar bizleri çok sevindirdi. Önümüzde A Milli Kadın Voleybol Takımımızın katılacağı Olimpiyat Oyunları ve Avrupa Şampiyonası; A Milli Erkek Voleybol Takımımızın da Avrupa Şampiyonası var. Diğer yandan altyapıdaki faaliyetlerimiz de tüm hızıyla devam ediyor. Üç maçından da galibiyetle ayrılan U19 Genç Kız Milli Takımımızdan bahsetmek istiyorum. Medyada U16 diye yer alan faaliyet aslında U19 faaliyeti fakat biz U16 takımımızla katıldık. Biz 3 yıl geriden geliyoruz ki; bu jenerasyonun da çok önem arz ettiğini, çok iyi bir havuzumuzun olduğunu, voleybolun alt yapıda da çok iyi işler yaptığını göstermek istiyoruz. Sponsorluklarımızla da tüm yaş gruplarındaki başarılarımıza başarı katmayı arzu ediyoruz. Olimpiyatlarda, Avrupa Şampiyonası’nda derece elde etmek; bunları hayata geçirmek, bu başarıların altına imza atmak istiyoruz. Koç ailesi ülkemizde; ekonomide, iş dünyasında göstermiş olduğu başarılarla biliniyor ve çok önemli yer ediniyor. Biz de bu başarılarımızı birleştirmek istiyoruz. Bu imzanın hepimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Otokoç Genel Müdürü İnan Ekici: “Pandemi dünya genelinde pek çok alanı olduğu gibi spor camiasını da derinden etkilerken, dayanışmanın önemi bu dönemde daha da iyi anlaşıldı. Otokoç 2. El olarak, Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlar resmi sponsoru olarak gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmanın hem kuruluşlarımız hem de ülkemiz için faydalı olacağına inanıyoruz. Biliyorsunuz ki, Koç Holding Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin sponsoru oldu. Sporcularımızın emeği, ülkemizi temsil ederken taşıdıkları değerler, bizi daima ileriye bakan yolumuzda gururlandıracaktır. Otokoç Otomotiv ve Koç Holding’in vizyonları doğrultusunda biz de bu kültürü devam ettirerek ülkemiz sporunu ve sporcusunu desteklemeye devam edeceğiz. Kulüplerimizin ve milli takımlarımızın dünya çapında kazandığı başarılara şahit olmaya devam ediyor ve bundan mutluluk duyuyoruz. Gelecekte yaşanacak başarılarda bizim de katkımız olacağı için ayrıca heyecanlıyız. Bu anlaşmanın sağlanmasında emeği geçen başta Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ olmak üzere voleybol sporunu gençlere sevdiren ülkemizde ve küresel alanda önemli başarılara imza atarak bizi gururlandıran, ülkemiz voleybol sporunun elçileri değerli sporcularımıza ve voleybol sporunun bugüne kadar olan bütün başarılarında emeği geçen herkese sizlerin huzurunda sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ellere güvenimizin sonsuz.”

A Milli Kadın Voleybol Milli oyuncusu Zehra Güneş, Türkiye’de voleybolun her geçen gün ileriye gittiği vurgulayarak, “Başarıya aç bir takım olarak her zaman istek ve azimle ülkemize madalya getirmeye çalışırken, ailemize katılmak isteyip, destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Her yeni sponsorlukta ve destek haberinde çok gurur duyuyoruz. Böylece ülkemizde voleybolun seviyesini her geçen gün attırdığımızı düşünüyorum. İlerleyen süreçte bu seviyemizin çok üstüne çıkacağımıza inanıyorum. Otokoç 2. El’e destekleri için çok teşekkür ediyorum” şeklinde görüş belirtti.

A Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncusu Kaan Gürbüz de “Böyle büyük sponsorların gelmesi çok güzel. Büyük destek aldığımızı hissediyoruz. Federasyonumuzun da imkanları bize karşı artmış oluyor. Yanımızda olacak Otokoç 2. El’e çok teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısının ardından TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici’ye plaket, voleybol topu ve adının yazılı olduğu milli takım forması, Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak’a da adının yazılı olduğu milli takım forması takdim etti.

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici ise TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Sezgin Eren ve milli takım oyuncularına Heykeltıraş Serap Gümüşoğlu tarafından hazırlanan el yapımı model otomobilleri armağan etti.