MACFit, A Milli Kadın Futbol Takımı’nın sponsoru oldu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yapılan anlaşma kapsamında Kadın Milli Futbol Takımı oyuncuları tüm MACFit kulüplerinden ücretsiz yararlanabilecek.

MACFit CEO’su Can İkinci: “MAC olarak 13 şehirde 97 kulübümüzle yüzbinlerce kişiyi sporla buluşturuyoruz. Amacımız, sporu herkes için erişilebilir kılmak ve sporun bir yaşam tarzı haline gelmesine katkıda bulunmak. Türk kadınlarının sporda daha fazla temsil edilmesine destek olmak da ana odak alanlarımızdan biri. Bu kapsamda, kadınların her alanda olduğu gibi futbolda da daha fazla söz sahibi olmalarına katkıda bulunmak ve kadın futbolunun gelişimine destek olmak için, TFF ile bir iş birliğine imza attık. Milli futbolcularımızın tüm kadınlara spor yapmak için ilham ve cesaret vereceğine inanıyor, onları kulüplerimizde ağırlamaktan ve mücadelelerinde yanlarında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kadın A Milli Futbol Takımımıza Dünya Kupası elemelerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Sponsorluklar ve Pazarlama Sorumlusu ve Dış İlişkiler Yardımcı Üyesi Alkın Kalkavan:‘Türkiye Futbol Federasyonu olarak Milli Takımlar çatısı altında büyük önem verdiğimiz ve potansiyeli çok yüksek olan Kadın Milli Takımlarımızla ilgili güzel gelişmeleri sizlerle paylaşmaktan çok mutluyuz. Kadın futboluna yapılan her desteğin karşılılığının fazlasıyla alındığı bir döneme şahitlik ediyoruz. Bugün Kadın Milli Takımlarımıza destek vermeye karar veren MACFit, aynı iç görüden hareketle Kadın futbolunun yükseliş hikayesinde yer alan önemli rollerden birini üstlendi. Türkiye’nin dört bir yanında futbol oynayan kız çocuklarına cesaret verecek bu anlaşmaların; Kadın Milli Takımlarımıza hem moral hem de güç katacağına gönülden inanıyoruz. Kadın futbolu için çok önemli olan bu anlaşmaların artmasını diliyor, bu anlaşmaların MACFit ve TFF camiasına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.