Türkiye Triatlon Federasyonu, yeni ana sponsorunu sosyal medya üzerinden duyurdu. P&G Türkiye’nin markaları arasında yer alan Oral-B’nin, federasyonun yeni resmi ana sponsoru olduğu açıklandı. P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya YK Başkanı Tankut Tunaoğlu ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya’nın imzaladığı anlaşma sonrası triatlon için yeni bir dönemin başladığı belirtildi.

Spora verdiği desteklerle adından sıkça söz ettiren P&G Türkiye, daha önce Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi iş birliği ile başlattığı Olimpik Anneler projesiyle de ses getirmiş, Olimpik Anneler projesi çerçevesinde Türkiye’nin ilk spor haritasını da yayınlamıştı.

Türkiye’de ve dünyada pek çok branşta çok sayıda sporcu ve organizasyona sponsorluk desteği veren Procter & Gamble‘ın Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, insan hayatı için büyük önem taşıdığına inandığı spora katkılarının artarak devam edeceklerini söyledi.

Sponsorluk anlaşmasının görüşüldüğü ve çevrim içi olarak gerçekleşen basın toplantısında, P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya YK Başkanı Tankut Tunaoğlu ve Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya’nın yanı sıra milli triatletler Esra Nur Gökçek ve Gültigin Er de yer aldı.