Medical Park ve LİV Hospital‘ın halka arz sürecinde kamuya duyurduğu bilgilerde stadyum sponsorluğunun 1 yıllık olduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz yıl Hüseyin Avni Aker Stadı‘ndan Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi‘ne geçen Trabzonspor, stadyum isim sponsorluğu için ise Muharrem Usta‘nın CEO ve hissedarı olduğu MLP Sağlık Grubu ile anlaşmıştı.

2 Ağustos 2017’de Kamuyu Aydınlatma Platformu‘na yapılan bildirimde stadyumun adını kiralayan Medical Park‘ın Trabzonspor ile 5 yıllık sözleşme imzaladığı ve bu reklam anlaşması kapsamında KDV dahil 29 Milyon 500 bin Euro ödeyeceği duyurulmuştu.

Esin Avukatlık Ortaklığı tarafından halka arz sürecinde kamuoyunu bilgilendirmek için hazırlanan hukukçu raporunda Trabzonspor ile MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş arasında yapılan sponsorluk sözleşmesinin 28 Ocak 2017 tarihli ve 1 yıllık olduğu açıklandı. Ayrıca yapılan anlaşmada ‘fiyat’ ve ‘5 yıllık’ ifadeleri bulunmazken her iki tarafın da sözleşmeyi feshetmediği sürece sponsorluğun 1’er yıllık süreyle uzatılacağının kararlaştırıldığı belirtildi.

Hukukçu raporunda Akyazı Stadı‘nda ve Trabzonspor formalarında reklamı bulunan İstinye Üniversitesi‘nin sponsorluğuna dair herhangi bir açıklama bulunmazken, 28 Ocak 2018‘de bir yılı tamamlanan Medical Park ile reklam anlaşmasının bu süreçte yenilenip yenilenmediği ise bilinmezliğini sürdürüyor.

29 Ocak tarhinde TFF’nin resmi sitesinden alınan aşağıdaki bilgiler  stand sponsorluğu gerçekleşip gerçekleşmediği yönünde soru işaretlerine neden oluyor.

 

Bu haberle ilgili daha önceki paylaşımımızı blogumuzdan okuyabilirsiniz.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂