Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi, “Türk Oyunları Erzurum’dan Yükselir” sloganı ile, 10-12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Erzurum Türk Oyunları organizasyonuna ana sponsor oldu.

MNG Yönetim Hizmetleri’nin Genel Müdürü olan Dr. Aydoğan Süer, “Gençlerin spora yönelmelerini son derece önemli görüyoruz. Türk kültürünün hala arzu ettiğimiz kadar tanınmayan köklü gelenekleri ve sporları da değer verip desteklediğimiz konuların başında geliyor” dedi.

Doğu’nun en büyük alışveriş merkezi olan Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi, açıldığı günden beri Erzurum’un ticari ve kültürel yaşamına canlılık katıyor. Geçtiğimiz aylarda bölgede daha önce benzeri görülmeyen büyüklükte uluslararası bir alışveriş festivali düzenleyerek İranlı turistleri ağırlayan merkez, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birlikte minik ziyaretçilerini çok mutlu edecek önemli bir sosyal sorumluluk projesine start verdi. “Bir Hediye Bir Umut” adını taşıyan ve köy okullarındaki eksikliklerin giderilmesi için gerçekleştirilen bu yardımlaşma projesi, Çat Kaymakamlığı ve Çat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde hayata geçirilmişti. Daima kentin geleneksel değerlerine ve şehirdeki yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmayı hedefleyen MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi, son olarak “Gelenekten Geleceğe Uzanan Yolda MNG Yanınızda” parolasıyla önemli bir spor organizasyonuna ana sponsor oldu.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen öncülüğünde, 10-12 Ağustos tarihleri arasında Erzurum Türk Oyunları etkinliğine ev sahipliği yapacak. Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Dünya Etnospor Konfederasyonu, İstanbul Okçular Vakfı ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun destek verdiği bu önemli organizasyona Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi, ana sponsor oldu.

Atlı sporlar, güreş, okçuluk ve atlı cirit gibi Türk kültürünün en ilgi çeken spor türlerini içine alan Türk Oyunları etkinliğinde; Aba güreşi, Mas güreşi, Kara Kucak güreşi gibi özel karşılaşmaların yanı sıra Kök Börü müsabakaları da gerçekleştirilecek. Aşkale Yolu’nun 6. Kilometresinde yer alan Erzurum Geleneksel Spor Oyunları alanında buluşacak sporcu ve davetliler, sabah 10’da başlayarak akşama kadar devam edecek müsabakalara katılma şansı bulacaklar. Çocuklara yönelik gösteriler ve el sanatları atölye çalışmasına da yer verilen renkli organizasyonda, akşamları geleneksel Erzurum eğlencelerinden örnekler sunan Kısır Gecesi ve Konser Ekibi de var. Pek çok kültürel etkinliğin yer alacağı bu buluşma, izleyicilere geleneksel sporlarımızı tanıma fırsatı sunarken gençlerimiz için bu sporlar ile tanışma ve belki de geleneksel sporlarımız ile uğraşma ilhamını da sunacak.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?