Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Vivo, küreselleşme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Vivo, ve  FIFA arasında imzalanan 6 yıllık anlaşma ile , Rusya’da düzenlenecek olan 2018 Dünya Kupası ve Katar’da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası organizasyonlarının ana sponsoru olmuştu. Vivo bu sponsorluk kapsamında 2018 Dünya Kupası’na özel olarak tasarladığı yeni  Vivo X20 FIFA World Cup 2018 Edition isimli modelini resmi törenle tanıttı.

Vivo X20 FIFA World Cup 2018 Edition ismi ile tanıtılan model tasarım hatlarıyla ön plana çıkıyor. Telefonun arka kısmında Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’na ait bir baskı mevcut. Zaten telefonu özel kılan tek detayın da bu olduğu söylenebilir.

Gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 660 yonga setinden alan telefon sistemini 4GB RAM ile destekliyor. 6.01 inç boyutunda FullView ekran teknolojisi ile donatılmış olan telefonun dahili depolama alanı ise 64GB.  Arka tarafında bulunan çift kamerası ile dikkat çeken telefonun önümüzdeki günlerde satışa sunulması planlanıyor.

Sponsorluk anlaşması gereği, tüm FIFA yetkilileri de turnuva boyunca bu telefonu kullanacaklar.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂