Türkiye Voleybol Federasyonu ile resmi bahis platformu Misli arasındaki sponsorluk anlaşmasının kapsamı genişletildi.

2020’den beri dünyanın en iyi ligi olan Sultanlar Ligi’nin isim sponsoru olan Misli, hem isim sponsorluğunu 1 yıllığına uzattı hem de A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın ana sponsoru oldu.

Türkiye Voleybol Federasyonu ile Misli arasında sponsorluk anlaşması için basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve A Milli Kadın Voleybol Takımı sporcuları Elif Şahin ile İlkin Aydın yer aldı.

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören: ‘Bir kez daha bir ilki gerçekleştirerek Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımımızı kutlamak istiyorum. Öncelikle bir Türk vatandaşı olarak sahadaki mücadeleleriyle elde ettikleri zaferlerle, her birimize yaşattıkları gurur için kendilerine teşekkür ediyorum. İlk önce Milletler Ligi’nde şampiyon oldular. Voleybol tarihimizde ilk defa ülkeler sıralamasında birinciliğe yükseldiler. Geçtiğimiz pazar günü gelen Avrupa şampiyonluğu ile de Milli Takım’ın adını bir kez daha tarihe yazdırdılar. Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın sonsuz destek ve yönlendirmeleriyle yapılan yatırımlar olmak üzere, spor bakanlarımızın yoğun çabaları ve federasyonu başkanımızın ekibiyle birlikte nakış işler gibi uzun yıllar boyunca yaptığı özverili çalışmaları neticesinde bu başarıların elde edildiğine inanıyoruz.’ dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ: Dünyada bir numara olan ligin bir dönem isim sponsoru Misli, bugün itibarıyla Sultanlar Ligi ve milli takımın resmi sponsoru. İş birliğini daha da büyütüp, desteklerini daha büyük olarak almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyanın en iyi ligi, Sultanlar Ligi biliyor musunuz? Son Avrupa Şampiyonası’nda iki Türk takımının final oynaması, Türk spor tarihinde bir ilk. Geldiğimiz noktada son Olimpiyat şampiyonunu yeniyorsunuz, son Avrupa şampiyonunu yeniyorsunuz ve son dünya şampiyonunu yeniyorsunuz. Bu zaferi elde eden Sultanlar, ‘Türk voleybolunda sırada ne var?’ diye sorulan soruya, ‘Sırada hangi organizasyon varsa ona talibiz’ diyor. Bir süre sonra Olimpiyat elemesi oynanacak. Kimse merak etmesin; Sultanlarımız, olimpiyatlarda yüzde yüz yer alacak.’ dedi.