Türkiye Kayak Federasyonu ile Mondelez International Türkiye’nin markası olan Milka arasında 1 yıllık sponsorluk anlaşması imzalandı. Milka, Türkiye Kayak Federasyonu’nun yer alacağı 44 ulusal, 24 uluslararası organizasyon olmak üzere toplamda gerçekleşecek 68 yarışmada Spor Toto’nun yanı sıra milli takımlar ana sponsoru olacak.

Anlaşma süresince satılan her Milka’dan belli bir oran, Türk kayağının gelişimi için federasyona ve milli takımlara katkı sağlanacak. Anlaşma ile Milka, ilk defa Türkiye’de bu büyüklükte bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

 

İmza törenine Federasyon Başkanı Ali Oto, Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, Kayakla Atlama Olimpiyat Sporcusu Fatih Arda İpçioğlu, Kayaklı Koşu Olimpiyat Sporcusu Ayşenur Duman ve Alp Disiplini Olimpiyat Sporcusu Özlem Çarıkçıoğlu hazır bulundu.

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto: Dünyada Kayak branşının en büyük destekçisi Milka ile Türkiye’de kayak sporunun gelişmesi için yaptığımız iş birliğinden büyük heyecan duyuyoruz. Her geçen gün büyüyen bir camiayız. Yıllardır federasyonumuza en büyük sponsor desteğini veren Spor Toto ve sponsorlarımız arasına dahil olan Milka’nın da destekleri ile kayak branşımızı daha iyi seviyelere taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. Federasyonumuz adına büyük önem taşıdığına inandığımız bu birlikteliğin camiamıza hayırlı olmasını diliyor saygılarımı sunuyorum.“

Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz: “Spora ve sporcuya destek hem kurumumuzun hem de markalarımızın tüm dünyada önem verdiği misyonlar arasında yer alıyor. Biz bu desteği Mondelez International Türkiye çatısı altında da devam ettirmek istedik ve Türkiye Kayak Federasyonuyla bir araya geldik. Milka, 2019 sezonu itibarıyla Türkiye Kayak Federasyonu ve milli takımların ana sponsorluğunu üstlenmiştir. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiğimiz, kayak sporunun yaygınlaşması, sevdirilmesi ve geleceğin sporcularının yetişmesi adına attığımız bu adımla ‘Geleceğin kayak milli takımına destek olma’ hedefiyle yola çıkıyoruz. Bundan böyle, Türkiye’de kayağı daha çok seven gençler yaratmak.”

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?