Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, Şenol Güneş Kompleksi’ndeki yeni stadın isim sponsorunun Medical Park, olduğunu açıkladı. Medical Park bu anlaşma ile Türkiye’de stadyum isim sponsoru olan tek medikal grup oldu. Anlaşma 5 yıllık 96.7 milyon TL değerinde.

Muharrem Usta, Trabzonspor’un Gaziantepspor ile oynayacağı maç öncesi yeni statta kulüp asbaşkanı Ahmet Çubukçu ile düzenlediği basın toplantısında, Trabzonspor tarihi için önemli bir gün yaşadıklarını belirtti.

Yeni statla yeni bir hayata başladıklarını ifade eden Usta, “Olağanüstü başarılarla geçen 50 yıllık mazimiz var. Trabzonsporumuz bizden önce nasıl çok büyük başarılara imza atmışsa sizlerle bizlerle bundan sonra inanıyorum daha nice başarılı yıllar olacak.” dedi.

Usta, ilk maçlarını oynadıkları yeni stadın antrenman sahaları, kamp tesislerine kadar Türkiye’de çok konuşulan büyük bir kompleks içerisinde olduğuna dikkati çekerek, “Bu tesisin açılışı yapıldı ve Şenol Güneş Kompleksi ismi verilmişti ama bildiğimiz gibi stadımızın isim sponsoru olacaktı. Uzun zamandır aslında görüşmeler vardı bu konuda. Kolay değil isim sponsorluğu yapacak firma sayısı dünyada ve Türkiye’de çok fazla sayıda olmuyor. İsim sponsorluğu yeni dönemde gerçekten kulüpler için hem önemli bir kaynak hem de işbirliği yapma adına yola çıktığımızda büyük bir şirket, yapı olması gerekiyor ki o işbirliğinin de geleceğe katkısı yüksek olsun.” diye konuştu.

“Trabzonsporumuza çok şey katacağına gönülden inanıyorum”

Kendisi için de bugünün enteresan bir gün olduğunu dile getiren Usta, şunları kaydetti:

“Asbaşkanımız Trabzonspor’u temsil edecek. Ben de başkan olarak sponsor firmayı temsil edeceğim. İsmi ufak ufak sosyal medyada duyulmaya başlamıştı. Bugün resmi olarak ismi açıklıyoruz, Medical Park Arena. Trabzonspor’a hayırlı uğurlu olsun. Ben bugün hem başkan gibiyim ama aslında sponsor tarafındayım. Biliyorsunuz Medical Park, Türkiye’nin en yaygın sağlık markası, yaklaşık 30 hastanesi bulunan en büyük sağlık grubunu oluşturuyor. Sporun içinde çok gördük bu markayı Trabzonspor ile stat ismi ilk kez oluyor. Bu birlikteliğin Trabzonsporumuza çok şey katacağına gönülden inanıyorum. Benim başkanlığım dönemine denk gelmesi kurucusu olduğum, yönetim kurulu başkanlığını yaptığım Medical Park markasının Trabzonspor’a başkan olduğum döneme gelmesi ilginç tesadüf oldu.”

“Heyecanını üst seviyelere çıkarmayı planlıyoruz”

Bordo-mavili kulübün asbaşkanı Ahmet Çubukçu ise tarihi bir günde hep beraber olmanın hazzını duyduklarını belirterek, “Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah bu statta, bu isim sponsorluğunda birlikte adaleti, sevgiyi ve saygıyı birleştirerek Trabzon’da futbol heyecanını üst seviyelere çıkarmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?