Türkiye Voleybol Federasyonu, Milletler Ligi’ne ilk kez katılacak A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın forma omuz sponsorluğu için SMS Grup İnşaat ile 2 yıllık anlaşma sağladı.

TVF 50. Yıl Deniz Esinduy Voleybol Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, SMS Grup İnşaat CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Onur Öngün ve SMS Grup İnşaat Mali İşler Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Semih Öztürk ve milli voleybolcular Doğukan Ulu ve Yiğit Gülmezoğlu katıldı.

İmza töreninde konuşan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Türk voleybolu, kadın ve erkek milli takımıyla her geçen gün hedeflerini büyütüyor. Dünya voleybolunda Türk voleybolu bir numara, Avrupa’da bir numara, olimpiyatlara giden yolda bir numara. Erkek milli takımı için de olimpiyata giden süreçte 21 Mayıs’ta ilk etap başlayacak. Tarihte ilk kez Milletler Ligi’nde yer almamız münasebetiyle ciddi puanlar kazanarak 12 maçlık sürecin sonunda alacağımız puanlarla olimpiyatın kapısını açacağız. Ülke olarak bir ilki daha yaşamak istiyoruz. Her geçen gün çıtayı yükseğe koymak için desteğe ihtiyacımız var. Sponsorların burada önemi büyük. Bugün bizimle yol arkadaşlığı, değer ortaklığı yapan SMS Grubu’nun kıymetli temsilcileriyle, voleybolun yeni ortaklarıyla bir aradayız. Milli takım sezonunun hayırlı olmasını diliyorum. Türk voleybolu başarısını yeterli görmüyor, daha büyük başarılara imza atacak. Olmazsa olmazımız bu sürecin sürdürülebilir olması.” ifadelerini kullandı.

SMS Grup İnşaat CEO’su ve YKÜ Onur Öngün, Türkiye’yi voleybolda dünyada bir numara yapan TVF ile sponsorluk anlaşması imzalamaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Bu iş birliğinin heyecanını sizinle paylaşmak bizim için büyük gurur. Gençlerimizin kendisine güven duyması adına voleybol federasyonunun içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. TVF ile gerçekleştirdiğimiz sponsorluk anlaşmasıyla sporcularımızın daha büyük başarılara imza atacağına eminiz. Bu sponsorlukta genç ve geleceğin sporcularına destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Milli voleybolcu Doğukan Ulu ise voleybola desteğin son yıllarda çok arttığını belirterek, “Voleybol büyük ivme kazandı. Federasyonumuzun ve başkanımızın bunda çok büyük katkısı var. Sporcu olarak bunu arttırıyoruz. İvmenin artmasıyla sponsor desteği kaçınılmaz oluyor, SMS Grubu’na da teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Milli takımın oyuncularından Yiğit Gülmezoğlu da sponsorlukların kendileri için çok değerli olduğunu aktararak, “Erkek milli takımı olarak kadınların gösterdiği üstün performansı örnek alıyoruz ve gurur duyuyoruz. İnşallah biz de olimpiyat hedefine doğru ilerleyeceğimiz süreçte elimizden gelenin en iyisini ortaya koyacağız. Başkanımızın da dediği gibi A Milli Erkek Takımı neden olimpiyatta olmasın? Sponsorluklar her zaman bize büyük destek oluyor, federasyon ve başkanımızın büyük başarısı sayesinde bu anlaşmaların bize güç verdiğini söylemek istiyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

İmza töreninin sonunda TVF Başkanı Üstündağ, SMS Grup İnşaat CEO’su Onur Öngün ve Mali İşler Müdürü Semih Öztürk’e teşekkür plaketi ve milli takım forması takdim etti. ​​​​​​​