LeasePlan, Spor Toto Basketbol Ligi’ne 5 yıl süreyle sponsor oldu.

LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay, Türkiye’ye ve Türk basketboluna duydukları güven çerçevesinde bu kararı aldıklarını ve basketbolun ülkemizde lider spor branşı olma yolunda büyük mesafe kat ettiğini belirterek, “Türk basketbolu ile paralel hedeflerimiz var. Yalnızca ticari büyüme değil bulunduğumuz toplumlara sosyal anlamda da fayda sağlamak en önemli değerlerimizden biri” dedi.

2020 yılına kadar Spor Toto Basketbol Ligi resmi sponsorları arasında yer almalarının Türkiye ve Türk basketboluna duydukları güvenin bir ifadesi olduğunu da kaydeden Oktay, “Basketbol ülkemizde en çok sevilen ve en çok izlenen branş olma yolunda büyük mesafe kat etti. Basketbolun geleceğinin yeniden yapılandırıldığı sürece katkı sağlamak bizim için büyük mutluluk. LeasePlan ticari büyümenin yanında içinde bulunduğu toplumlara sosyal anlamda da fayda sağlamayı amaçlıyor. Bu nedenle Türk basketbolunun hedeflerine ulaşmasında biz de elimizden geleni yapacağız” dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ise anlaşmayla ilgili, “Avrupa’nın en çekişmeli ligi olan Spor Toto Basketbol Ligi’nin daha da üst seviyeye yükselmesi sponsorlarımızın desteğiyle mümkün oluyor ve LeasePlan ile beraber ortak hedeflerimize ulaşacağız” açıklamasında bulundu.

 

Basketbolun gelişmesi için paylaş 🙂