Geçtiğimiz haftalarda Samsung’un Rihanna’nın yeni albümüne sponsor olacağına dair söylentiler mevcuttu ancak bu konuda resmi herhangi bir açıklama ya da partnerlik anlaşması yapılmadığı için sadece söylenti düzeyinde kalmıştı. Ancak herhangi bir resmi açıklama mevcut olmasa da Samsung’un bugün itibariyle Rihanna’nın yeni albümü ANTIdiaRy’i tanıtmaya başlamasıyla birlikte aslında bir anlaşmanın olduğu da ortaya çıkmış oldu.

Albümün https://www.antidiary.com/ adresindeki resmi web sitesine ulaşmak isteyen kullanıcılar, bunu bilgisayarlarından yapmaya çalıştıklarında oldukça büyük bir sürprizle karşılaştılar. Zira web sitesini herhangi bir şekilde PC’den ziyaret etmek mümkün değil ve içeriklerini görmek için bir mobil cihaz kullanmanız gerekiyor.

Sayfadaki bir diğer dikkat çekici şey ise hemen aşağıda yer alan Samsung logosu. Ayrıca arkaplanda oynayan kısa videolara dikkat ederseniz içerisinde çok çok kısa bir an bile olsa Samsung logosunun yer aldığını görebiliyorsunuz.

Twitter üzerinde resmi hesaplardan yapılan paylaşımlarda da bu kısa videolar bulunuyorlar ve bir tanesinde Galaxy Note 5’in kendisini bile görmek mümkün. Samsung’un böylesine geniş çaplı bir reklam verebilmek için ne kadarlık bir sponsorluk ücreti ödediği konusunda resmi bir bilgi mevcut olmasa da tahmini değerin yaklaşık olarak 25 milyon dolar olduğu düşünülüyor.

Ancak albüm, ilk olarak Spotify ya da Deezer gibi müzik servisleri aracılığıyla değil, Jay Z’nin kurduğu Tidal müzik servisi içerisinde yayınlanacağı düşünülüyor. Zira Spotify’ın özellikle de ABD’deki sanatçılarla telif hakları ödemeleri konusunda pek de anlaşamadığı, bu nedenle pek çok sanatçının Spotify’da yer almamayı tercih ettiği biliniyor.

Kaynak: Yiğit Ekim Demir

Paylaş!