Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımı ve Türkiye Erkek Voleybol Takımı’nın giyim sponsoru Kiğılı oldu. Anlaşma 2 yıllık. Anlaşma kapsamında ayrıca hakemler de Kiğılı giyecek.

 

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı: “Bugüne kadar TFF, Fenerbahçe Spor Kulübü, Güreş Federasyonu’nda uzun yıllar hizmet edip önemli konulara imza attım. Fakat bugün atacağımız imzadan ayrı bir heyecan ve gurur duyuyorum. İsminde Türkiye olan bir konuya imza atacağım; Türkiye Voleybol Federasyonu. 2009 yılında Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’de yönetim kurulunu yeni kurmuş ve görevlendirme yapıyordu. Rahmetli Hakan Dinçer de voleyboldan sorumluydu. Fenerbahçe de favoriler arasında gösterilmiyordu. 2-2,5 milyon TL bir yatırım yapıldı. İyi bir kadro kurulmasına karşın göğüs sponsoru da bulamadık. Başkan da kendi aramızda birimiz yapsın dedi ve kurada bizim firmamız çıktı. Voleybolla ilk kez o zaman tanıştım. O gün voleybolun bütün inceliklerini öğrenip voleybolu sevmeye başladım. O kadar şanslı geldik ki, hiç ümit olmayan Fenerbahçe o zaman şampiyon oldu. Bunu hiç unutmam. Voleybol son yıllarında inanılmaz bir alaka görmeye başladı. Bugün Türkiye’nin en önemli branşlarından birisi oldu. Voleybol Federasyonumuzun Başkanı ve Yönetim kurulu büyük başarılara imza attı. Milli takımımız, dünya arenasında büyük başarılara imza attılar. Gurur, mutluluk, centilmenlik ve birlik beraberlik Yüreği ülke sevgisiyle çarpan bir Türk vatandaşı olarak kendilerine teşekkür ediyorum. Ülke olarak kenetlenmemize vesile oldukları için bu teşekkürü borç biliyorum. Voleybol Erkek ve Kadın Milli Takımları’nın sponsoru olmaktan dolayı da çok mutluyum. Başkan Mehmet Akif Üstündağ ile uzun süredir dostluğumuz var. Kendisi başkan adayı olduğunda Fenerbahçe’de görev yapıyordum ve açık açık kendisini destekleyeceğimizi deklare etmiştik. Yılların verdiği dostluğun içinde, bir gün yine sohbet ederken sponsorluk konusu çıktı ve ben de kendisine teklif ettim. Eğer kabul ederseniz sponsor olmak istiyoruz, bundan gurur duyarım dedim ve kendisi de kabul etti. Ben Fenerbahçe’de voleybolla ilgilenmeye başladığımda sevgili Eda daha küçüktü. Aradan geçen sürede hem Fenerbahçe’nin hem de Kadın Milli Takımı’nın kaptanı oldu. İnanılmaz gururluyum. Başarı hikayesi yazdılar adeta ve bu durum da otomatikman tribünlere yansıyor. Anlaşma 2 yıllık ama başkan burada olduğu müddetçe ve Allah bana ömür verdiği müddetçe bizler buradayız ifadelerini kullandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Abdullah Kiğılı ve ailesinin geçmişte ve bugün verdikleri desteği görüyoruz. Abdullah abi, voleybolla buluştuğu anılarından bahsetti ve Türk voleybolu şu anda ülkemizin gururu oldu. En iyi yerlerde ve en iyi organizasyonlarda ülkemizi temsil eden bir branş haline geldi. Her turnuvada kürsü sözü vermiştik ve çok şükür bunu başardık. Şimdi de ev sahipliği yaptığımız Avrupa Şampiyonası’nda inanılmaz bir ortamda final oynadık, Avrupa ikincisi olduk. Olimpiyat Elemesi için de ev sahipliği için elimizden geleni yaptık. Ancak akşam bizde olan turnuva sabah Hollanda’ya verildi. Hollanda’da bu yürekli kızlarımız Türkiye’yi ekran başına kilitledi. 7 bin taraftarın olduğu yerde 6 bin Türk’ün olduğunu ve her yerin Türk Bayraklarıyla donatıldığını gördük. Hedefimiz Tokyo’ya gitmek değil, orada başarılı olmak. Bu ekip kürsü hesabı yapıyor ve çalışmaları başladı. Orada da hak ettiğimiz dereceyi alacağımıza inanıyorum” dedi.

Sponsor firmanın aynı zamanda voleybol hakemlerine de sponsor olduğunu ifade eden Üstündağ, “Abdullah abi, bu camianın gerçekten bir abisidir. Telefonu var kapanmaz, kapısı var kapanmaz, yüreği var hiç kapanmaz. Kendisine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Geçirmiş olduğu rahatsızlığa rağmen geldi ve burada bizimle beraber oldu. İyi ki varsın Abdullah abi” diyerek sözlerini tamamladı.

Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem: “Voleybol federasyonunun ve sporcularımızın daha iyi yerlere gideceğini biliyoruz. Başarıyı seven bir şirket olarak başarılarını daha da ileriye götürmelerini istedik. Biz onların yanlarında olmaya devam edeceğiz. Şirketimiz, Süper Lig’de Bundesliga’da birçok spor takımıyla da anlaşma yaptı. Hayat sadece ticaret değil. Şirket olarak bu stratejilerimize devam edeceğiz” dedi.

 

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde gerçekleşen lansmana sponsor firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, CEO Hilal Suerdem, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Kadın Voleybol Milli Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar, Türkiye Kadın Voleybol Takımı Liberosu Simge Aköz, Türkiye Erkek Voleybol Milli Takımı Kaptanı Selçuk Keskin ve Türkiye Erkek Voleybol Milli Takımı oyuncusu Burutay Subaşı katıldı.