Maker Faire; icat çıkaran, yaratıcılığı üzerine giden ve bunu kutlamak için yapılan bir buluşma alanı olarak “Kendin Yap” konsepti ile tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayan bir etkinlik olarak öne çıkıyor. Bu akımın en eğlenceli halini yansıtan İzmir Maker Faire, bu sene kapılarını 18-27 Ağustos tarihleri arasında İzmir Enternasyonal Fuarı ve Kültürpark’ta açıyor.

Kar amacı gütmeyen ve gönüllülük yapısı ile düzenlenen İzmir Maker Faire, büyüklüğü ve süresi ile dünyadaki en büyük maker festivallerinden biri olarak anılıyor. İnsanların kendi ihtiyaçlarını kendilerinin üretebileceğini gösteren projeler ve ücretsiz atölyelerle dolu bu festival, 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek çeşitli içeriklerle, keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak.

Elektronikten, el işlerine; mekatronik projelerinden, sanatsal sergilerine; dronelardan robotlara kadar çok çeşitli konuların işlendiği İzmir Maker Faire’e projelerinizle başvuru yapabilir ve ücretsiz şekilde ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Ulusal Drone Yarışı ve RC Drift Yarışı’nın da düzenleneceği festivalle ilgili tüm gelişmeleri takip etmek için Facebook’tan İzmir Maker Faire sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Facebook: https://www.facebook.com/izmirmakerfaire
Websitesi: http://izmirmakerfaire.com/

Sponsorları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzfaş’ın olduğu etkinlikte alternatif sponsorluk seçenekleri için bizlerle iletişime geçebileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂