Bu yıl 5 – 15 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 36. İstanbul Film Festivali, İKSV tarafından festival sponsoru olmadan gerçekleşecek. 12 yıldır sponsor olan Akbank, bu sene festivalde sponsor olarak yer almıyor. Bu konu hakkında Kültürlimited sitesinin İstanbul Film Festivali Direktörü Kerem Ayan ile olan röportajını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

İstanbul Film Festivali’nde bu sene yeni bir sponsorluk türü deneniyor. Bireyler, film seanslarına şahsi olarak sponsor olabilecek. (Hamilik kelimesi de kullanılabiliyor.) Sponsorluk sonucunda öğrenciler gündüz seanslarındaki filmleri sadece 1 liraya izleyebilecek. Seans sponsoru olan isimler arasında Ekrem Çatay ve Ayça Dinçkök gibi iş dünyasından tanıdık isimler şimdiden yerini almış durumda.

Seans sponsorluğu konusu, geçtiğimiz salı günü Kuruçeşme’deki TOİ’de Türk Tuborg A.Ş işbirliğiyle düzenlenen yemekte açıklandı. Katılımcıların olumlu tepkilerini çeken gecede, aynı zamanda festivalin sloganının “Kaldır Kafanı!” olduğu ve bu yıl festivalde hangi filmler olacağı da belirtildi.

 

İstanbul Film Festivali’ne bu yıl sponsor olan firmalardan öne çıkanlar; Eczacıbaşı, Vodafone, DHL ve The Marmara.

http://film.iksv.org/tr

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?