İnci Holding ile GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa, Türkiye otomotiv tedarik sanayinin çatı kuruluşu olan ve üyesi olduğu Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) 8 Nisan’da Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde düzenlediği  “Elektrikli Araçlar Günü” etkinliğine Maxion İnci Jant Grubu ile beraber sponsor oldu.

Etkinlikte; elektrifikasyon süreçleri, yeni nesil teknolojiler, global dönüşüm, otomotiv sektörü, tedarik endüstrisindeki riskler ve fırsatlar gibi konular gündeme geldi.

İnci GS Yuasa Ar-Ge Merkezi Bölüm Müdürü Sibel Eserdağ; “Sürekli değişen ve dönüşen bir dünya içerisindeyiz. İhtiyaçlarımız ve günün koşulları birbirini şekillendiriyor. Teknoloji beraberinde sayısız yeniliği getiriyor ve bu yenilikler otomotiv sektöründe de gözle görülür değişikliklerin mimarı oluyor. Bizler sektörün öncü isimleri olarak dünyamız için değer yaratmaya, gelecek nesilleri düşünmeye ve ekosistemimizi zenginleştirmeye üzerimize düşen görevleri yerine getirerek devam etmeliyiz. Bu doğrultuda İnci GS Yuasa olarak, otomotiv ve yan sanayi sektörüne ilişkin her gelişmeyi yakından takip ediyor, üretim alanlarımızı güncel tutuyor, Ar-Ge konusunda yatırımlar gerçekleştiriyor ve müşteri memnuniyetini ön plana alan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu etkinliği organize eden değerli TAYSAD üyelerine de büyük bir teşekkürü borç biliyoruz. Gelecek etkinliklerde de uzman kadromuz, bilgi birikimimiz ve tecrübelerimizle sektöre değer katmaya devam etmeyi diliyoruz’’ dedi.