Zorlu Enerji’nin İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde, elektrikli araç teknolojilerini geliştirme maksadıyla kurulan İTÜ Electric Vehicle (Elektrikli Araç) ve İTÜ Güneş Arabası (İTÜ ARIBA) ekiplerine uluslararası ve yerel yarışmalarda altın sponsor olarak destek verildiği açıklandı.

Zorlu Enerji tarafından yapılan açıklamaya göre, enerji verimliliği üzerine uluslararası prestijli yarışmalardan olan Shell-Eco Marathon 2021’de Londra’da Avrupa şampiyonu olmayı ve Teknofest 2021’de kendi kategorisinde birincilik elde etmeyi amaçlayan İTÜ Elektrikli Araç takımına altın sponsor olundu.

Zorlu Enerji ayrıca, Belçika’da gerçekleştirilen European Solar Challenge ve Avustralya’da gerçekleştirilen dünyanın en prestijli güneş enerjili araba yarışması olan World Solar Challenge’ta derece elde etmeyi amaçlayan İTÜ ARIBA ekibini de altın sponsorluk kategorisinde destekleyecek.

Açıklamada görüşlerine başvurulan İTÜ Electric Vehicle Ekibi Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Derya Ahmet Kocabaş, prestijli ve sektöründe öncü firmalarla çalışmayı tercih ettiklerini söyleyerek, “Bize yapılan desteğin miktarından çok, tüm taraflara sağladığı faydaya, getirdiği iş birliklerine ve bizim destekçimize neler sağlayabileceğimize odaklanıyoruz.” şeklinde konuştu.