Aktif basketbolculuk kariyerini noktalayan Hidayet Türkoğlu, Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile basın toplantısında bir araya geldi.

Aktif basketbolculuk kariyerini noktalayan Hidayet Türkoğlu, Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile basın toplantısında bir araya geldi. Toplantıda Hidayet Türkoğlu, ligler, milli takım ve sponsor ilişkilerinde sorumlu CEO görevine getirildi.

Toplantıda konuşan Harun Erdenay, “Altı ay içerisinde çok iyi işler yaptık. Sponsorluklar ve yayınlar konusunda ilklere imza attık. Hidayet bundan sonra TBF’de CEO olarak görev alacak ve federasyonumuza yeni bir vizyon kazandıracak. Tüm tekliflere rağmen Hidayet’in bizi seçmesi hepimizi mutlu etti. Çünkü eski takımı Orlando Magic’den ve çeşitli kulüplerden yöneticilik olarak teklif almıştı. Ona rağmen Basketbol federasyonunu seçti. Gençlerimiz için çok güzel bir projemiz var. En yakın zamanda bunu detaylandırmaya başlayacağız. Hidayet Türkoğlu aramıza yeni katıldı. İleride basketbol federasyonu başkanlığını hakedecek bir isim olacaktır. Yakında bir seçim var. Ben adaylığımı koyacağımı söylemiştim. Hidayet de bünyemize girdi. Bizimle beraber olacaktır” dedi.

Söz alan Hidayet Türkoğlu ise, “Başkanımıza ve tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Tecrübelerimi paylaşacağım için çok mutluyum. Hayatımda yeni dönem başlıyor. Türkiye’yi Dünya’da temsil etmeye çalıştım. Uzun yıllar Amerika’da kaldım. Orada çok tecrübeler edindim. Hem basketbol anlamında hem de sporcu gelişmesi, tesisleşme ve seyircinin maçlara gelmesi hakkında çok fazla tecrübeler edindim. Bunu bir şekilde paylaşmak istiyorum. Bunu paylaşmak benim hayalimdi. Hayalim gerçek oldu. Burada genç arkadaşlara yardımcı olmak istiyorum. Gençlerin vizyonlarının gelişmesine katkı sağlamak istiyorum. Bu konuda Federasyon ve Yönetim kurulu ile yapacağımız çalışmalarda güzel sonuçlar alırsak bu beni mutlu eder. İlk iş olarak burada düzenimi kurmak istiyorum. Bildiğiniz gibi ailem Amerika’da. Aile düzenimi kurup işime konsantre olarak işe başlayacağım. İşimdeki ilk hedefim ise olimpiyatlar için gerekli tüm çalışmaları yapmak. İnşallah olimpiyat elemelerini buraya alırız. Elemeleri evimize alırsak olimpiyatlara gitmek için iyi bir kadro kurmamız gerekecek. Basketbola 2 yıl daha devam etmek istiyordum. Halen de öyle düşünüyorum. Kafa olarak oynayabilirim diye düşündüm ancak fizik olarak yapamacağımı anladım. Bu aşamada Harun Başkandan çok güzel bir teklif geldi. Böyle bir öneri gelince reddetmek istemedim. Fizik olarak oynamam artık zor olacaktı. Bir yıl daha oynamak isterdim ama bu süreç beni fiziken zorlayabilirdi. Genç oyuncuların önünü açmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Onların daha fazla süre almalarını istiyoruz” dedi.

 

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz?