Galatasaray Spor Kulübü ile 15 yıldır futboldan basketbola, voleyboldan küreğe kadar farklı spor dallarında iş birliği gerçekleştiren HDI Sigorta, Galatasaray ile iş birliğini devam ettirdi.

HDI Sigorta ile Galatasaray arasındaki sponsorlukların tarihi:

  • 2009 yılında sigortacılık ürünlerinde Galatasaray taraftarına özel Galatasaray Sigorta markası ile başlayan iş birliği.
  • 2011 yılında kulübün resmi sigorta sponsorluğuna başlanması.
  • 2015 yılında Galatasaray Erkek Voleybol Takımı’nın isim sponsorluğuna başlanması.
  • 2017 yılında Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’nın isim sponsorluğuna başlanması.
  • 2018 yılında Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın forma sırt sponsorluğuna başlanması.
  • Galatasaray Spor Kulübü’nün 4 milyar TL değerindeki varlıklarının güvence altına alınması ve sürdürülebilirliğine katkı sağlanması.
  • Yelken branşı alanında Galatasaray Yelken Şubesi Sporcusu ve Milli Yelkenci Ecem Güzel’in sponsorluğunun üstlenilmesi, Paris 2024 Olimpiyatları dahil olmak üzere uzun soluklu bir iş birliğinin başlatılması.

 

Sponsorluk anlaşmasının imza töreni Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Cibara, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu ve HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Halil Bay’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

HDI Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Halil Bay’ın açıklamaları şu şekilde:

Değerli misafirler, basınımızın değerli temsilcileri, hepiniz lansmanımıza hoş geldiniz. Bugün sizinle, Galatasaray camiasının evi olan Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta günden güne güçlenen iş birliğimizin yıl dönümünde bir araya geldiğimiz için son derece mutlu olduğumuzu iletmek isterim. Bu önemli günde bizimle bir arada olduğunuz için hepinize teşekkür etmek istiyorum.

Spor, birleştirici bir güç olarak hepimizin hayatında yer kaplıyor. Futboldan basketbola, voleyboldan yelkenciliğe kadar birçok spor dalında ülkemizde yüz binlerce başarılı sporcu ter dökerken sporcularımızı bu mücadelede destekleyen milyonlarca taraftar var.

HDI Sigorta olarak ülkemizin takım ve sporcularının başarılarıyla her zaman gurur duyuyoruz. Uluslararası arenada elde edeceğimiz her başarının ülkemize olan katkısının farkındalığıyla spora destek sağlayan disiplinle, kararlılıkla ve azimle spora katkı sağlayan bir şirket olma yolculuğumuzda emin adımlarla ilerliyoruz.

Ülkenin önemli bir kısmı gençlerden oluşuyor. Birçok spor dalında erişimin biraz daha kolay olması sebebiyle yetişen sporcu sayımız da aynı doğrultuda yükselen bir grafik göstermekte. HDI Sigorta olarak sağlıklı, mutlu ve toplum bilinci yüksek nesiller yetiştirilmesinde sporun gücüne oldukça inanıyor, gençlerimizi destekleyerek onlara sporun gelişimini destekleyecek imkanlar sunmaya gayret gösteriyoruz.

Sigorta sektörünün öncü firmaları arasında yer alan HDI Sigorta olarak biz de spordan sanata, bilimden kamusal faydaya kadar geniş perspektifte ele aldığımız sponsorluklarımızla ülkemize katkı sunmaya gayrette bulunuyoruz. HDI Sigorta’nın Türk sporunun ve sporcusunun yanında olmak gibi bir misyonu var. Bizler de bu toprakta yetişecek her sporcunun ülkemize ve kulüplerine sağlayacağı katkının son derece farkındayız. Bu sorumluluk bilinciyle, şirketimizin birçok farklı branşı lig ve takımında boy gösteren sponsorluk yatırımları bundan yaklaşık 15 yıl önce ilk defa Galatasaray Spor Kulübü ile başladı.

2009 yılında sigortacılık ürünlerimizde Galatasaray taraftarına özel Galatasaray Sigorta markası ile sunarak başladığımız ilk iş birliği, daha sonra 2011 yılında kulübün resmi sigorta sponsorluğuna, 2015 yılında Galatasaray Erkek Voleybol Takımı’nın isim sponsorluğuna, 2017 yılında Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’nın isim sponsorluğuna ve 2018 yılında Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın forma sırt sponsorluğu ile boy gösterdi.

İstikrar her alanda olduğu gibi burada da önceliğimiz. Zorlu koşullara rağmen günden güne güçlenen iş birliğimiz HDI Sigorta için ilk olmasının beraberinde Türkiye’deki en uzun soluklu sponsorluk anlaşmalarından biri olma özelliğini taşıyor. Yalnızca bir sponsorluk desteğini barındırmayan, profesyonel işimizin gereklilikleriyle Galatasaray Spor Kulübü’ne birçok alanda katma değer yaratmayı hedefleyen birlikteliğimiz kapsamında Galatasaray Spor Kulübü’nün 4 milyar TL değerindeki varlıklarını hem güvence altına alıyor, hem de kulübün sürdürülebilirliğine katkı sağlıyoruz.

Formalarında HDI Sigorta logosu taşıyan üç başarılı takımın beraberinde devam eden sponsorluklarımıza bugün bir yenisini daha ekliyoruz. Bugünü yeni bir sponsorluk anlaşmasıyla taçlandırdığımız için son derece mutluyum.

Sevgili sporseverler. HDI Sigorta olarak olimpik spor dallarından biri olan yelken branşında olimpiyatlar başta olmak üzere uluslararası organizasyonlarda yarışarak ülkemize madalya kazandırabilecek sporcularımıza destek olma kararı aldık. Bu bağlamda Galatasaray Yelken Şubesi Sporcusu ve Milli Yelkenci Ecem Güzel’in sponsorluğunu üstlenmiş bulunuyoruz. Yelken yarışlarında istikrarlı başarılarıyla dikkat çeken Ecem Güzel ile Paris 2024 Olimpiyatları’nı da kapsayacak şekilde mevcut iş birliklerimiz gibi uzun soluklu olmasını dilediğimiz bir sponsorluk anlaşması yaptık. Ecem’in ana sponsoru olduk. Genç yaşına birçok başarı sığdıran Ecem’in olimpiyatlarda en güzel şekilde temsil edeceğine ve gelecekte önemli başarılar elde edeceğine inancımız tam.

Bizimle aynı tutkuyu, cesareti ve sorumluluğu taşıyanlar, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi desteklemekten dolayı son derece mutluyuz. HDI Sigorta olarak Galatasaray Spor Kulübü ile karşılıklı destek ve güven ile sürdürdüğümüz iş ortaklığımızın teni döneminde de amatör branşlarda emek harcayan sporcularımızın ulusal ve uluslararası alanlarda hak ettiği galibiyetlere ulaşmaları için gereken desteği sağlayacağız. HDI Sigorta olarak Galatasaray’ın uzun yıllardın çözüm ortağı ve tercihi olmaktan gurur duyuyor, güvenleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. Hepinize burada olduğunuz için teşekkür ederim.

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Cibara’nın açıklamaları şu şekilde:

“Hepiniz hoş geldiniz. Bugün Türkiye’de sponsorluğun öncüsü HDI Sigorta ile tekrar birlikte olmanın ve beraber çalışmanın sevincini paylaşıyorum. Bu iş birliği sırasında bize gösterdikleri anlayış için HDI Sigorta genel müdürü Firuzan Bey’e ve bugün bize eşlik eden Halil Bey’e ve bir önceki genel müdürümüz Ceyhan Bey’e teşekkür etmek istiyorum. Firuzan Bey’e geçmiş olsun dileklerimi de iletmek istiyorum. Bu sponsorluk anlaşmalarının kulüp için önemini biliyorsunuz. HDI ile yapılan bu iş birliğinde Nildem Grup’un katkısı var. Onlara çok teşekkür etmek istiyorum. Umarım bu üç ayrı konuda, amatör branşlar, Sportif A.Ş., sahip olduğumuz bina ve arazilerle ilgili yürüttüğümüz sponsorluk anlaşmaları umarım uzun süre devam eder. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımısı Niyazi Yelkencioğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Sevgili Galatasaraylılar, değerli basın mensupları, kıymetli konuklar…

Kulübümüzün HDI Sigorta ile yapacağı yeni iş birliği anlaşmasının imza törenine hoş geldiniz.

Bildiğiniz üzere HDI Sigorta ile olan iş birliğimiz uzun yıllara dayanmakta. Futbol, basketbol, voleybol ve yelken gibi farklı spor dallarında desteklerini hiç esirgemediler. Bu anlamda Türk sporunun çeşitli katmanlarda gelişimine de katkıda bulundular ve bu katkıya devam ediyorlar. Galatasaray Spor Kulübü olarak kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Galatasaray olarak Türk sporunu yıllardır rekabet ettiğimiz her dalda temsil etmek ve bu branşlarda başarılı ve ahlaklı oyuncular yetiştirmek misyonumuz var. Bu misyonu layıkıyla yerine getirmek için sponsorlarımızın vermiş olduğu katkı hayati öneme sahip. HDI Sigorta ile istikrarlı iş birliğimizin devam etmesi, iki büyük markanın aynı yolda yürümeye devam etmesi bu açıdan bizim için çok kıymetlidir.

Yeni dönem iş birliğimizin iki taraf için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.