Şampiyonluk yarışını kaybeden Fenerbahçe, büyük bir sponsorluk anlaşması için artık gün sayıyor. Bir teknoloji deviyle 5 yıllık kontrat yapacak olan Sarı-Lacivertliler’in kasasına, minimum 75 milyon dolar (195 milyon TL) girmesi bekleniyor.

Başakşehir beraberliğiyle şampiyonluk ümitleri son bulan Fenerbahçe, sadece 4. yıldızı değil, Devler Ligi’nden anında kasaya girecek 20 milyon eurodan da oldu.

Buna karşın ön elemelerde karşısına çıkacak devleri dize getirip gruplara kalmanın hesabını yapan yönetim, takımı güçlendirmek için çalışmalara şimdiden başladı. 3 Temmuz operasyonu sonrasında Avrupa Kupaları’ndan ve dolayısıyla ciddi bir gelirden olan Sarı-Lacivertliler, büyük revizyon için hesaplanan transfer bütçesini sağlayacak yöntemi buldu.

Uzun süredir Uzakdoğulu ‘bir teknoloji devi’yle görüşmeler yapan Aziz Yıldırım ve kurmayları, bu firmayla 5 yıllık anlaşma konusunda el sıkıştı. Taraflar arasında şu an detaylar konuşuluyor. Firmanın hem stat hem de forma için talepte bulunduğu, ilk etapta sadece forma reklamı vermeyi düşünen Fenerbahçe Yönetimi’nin yeni bir çalışma için süre istediği konuşuluyor.

Galatasaray’ın Türk Telekom, Beşiktaş’ın ise Vodafone ile yaptığı benzer anlaşmalar gözönüne alınırsa; Fenerbahçe’nin yıllık en az 15 milyon dolar, toplamda da minimum 75 milyon dolar kazanması bekleniyor. Kasaya girecek bu sıcak para, gelecek sezon hem ligde şampiyonluk hem de Avrupa’da başarı hedefinde koşacak Fenerbahçe’nin transferi için kullanılacak.

Bilindiği gibi Galatasaray Türk Telekom’dan 10 yıl karşılığında 150 milyon dolar (Yıllık 15 milyon dolar), Beşiktaş ise Vodafone’dan 10 yıl için 145 milyon dolar (Yıllık 14.5 milyon dolar) almıştı. İki kulüp de bu firmalarla hem stat hem forma reklamı karşılığında anlaşmıştı.

Fanatik