Yıllar önce ayaklarını kaybeden ve sosyal medyadan tekerlekli sandalye sponsoru arayan Ebru Akıcı‘nın isteği sosyal medya alemi tarafından gerçekleştirildi. Haluk Levent‘ten Sevinç Erbulak‘a kadar birçok isim destek için sıraya girdi.

2004 yılında GATA‘da tedavi olurken basketbol ile tanışan Ebru Akıcı, “Ayaklarımı kaybettikten sonra basketbol benim için kanat oldu. Şuan hayata tutunduğum için basketbol benim için bir amaç oldu. Basketbolu profesyonel olarak yapmak istiyorum.” demişti bundan aylar önce verdiği bir röportajda…

 

Ebru dün akşam tüm Türkiye’nin gündemi oldu  Tek isteği, Basketbol oynayabilmek. Twitter’dan attığı ilk mesaj bu sporu yapmak için uygun şartlara sahip bir tekerli sandalye isteği.

Saatler içerisinde milyonlarca kişi tarafından görüntülenen mesajına destek yağdı. Ebru’ya birçok kişi yardımcı olmak için sıraya girdi. Avukat Ali Güvenç Kiraz sponsor olacağını açıkladı. Hemen ardından toplumsal konularda asla geri durmayan Haluk Levent ve AHBAP’ı devreye girdi. Sevinç Erbulak ve daha birçok ünlü isim destek mesajları attı ya da paylaşımı takipçilerine retweet etti. Bir anlığına da olsa Ebru’nun hayatına dokundu Türkiye…

En son Cumhurbaşkanı’nın Başdanışmanı Sayın Hamza Yerlikaya, Ebru Akıcı ile irtibata geçti. Spor Bakanlığı Genel Müdürlüğü konuyu takibe aldı.

 

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂