Galatasaray Spor Kulübü Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan Melisa Çizmeci’nin sunduğu Gün Ortası programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açıklamaların satır başlarını ve sponsorluk ile ilgili kısımlarını derledik.

“Kadın voleybol takımımız geçtiğimiz sene çok iyi bir başarı elde etti. Biz Final Four’a bileğimizin hakkıyla gittik. Esasında baktığınızda bizim rakibimiz turnuvanın en zayıf takımıydı.”

“Ligi dördüncü bitirdik bu sene CEV Cup’ta mücadele edeceğiz. CEV Cup’ı almak istiyoruz.

“Biz bu sene 4 yabancıyı 2 yabancıya indirdik. Ekonomik şartlarda sponsor bulmak kolay değil. Hem döviz kurları hem de kulübün ekonomik şartları nedeniyle… Takımda birkaç abla figürü ve etrafında gencecik çocuklarla biz bu işi sürdüreceğiz bu sene. Biz yine zirveye oynayan bir takım kuracağız.”

“Spor kulüpleri gelir gider dengesizliğinden dolayı çok yara alıyorlar. Nakit akışında sıkıntılar yaşanıyor. Devletin verdiği destek muazzam. Devlete ödenen stopajların 5 iş günü içerisinde kulübün amatör şubelerinde kullanılmak üzere geri alabilme imkanına sahipsiniz. Tek takımla, tek branşla mücadele etmemiz imkansız. Kadın basketbol takımımız Euro Cup şampiyonu oldu. Bizi burada devlet desteklerse biz bunun kat be kat fazlasını yaparız. Bu ekonomik şartlarda sponsor bulmak çok zor. Devam ettiğimiz sponsorluklar var, görüşme de yapıyoruz. En iyi sponsor altyapı oyuncularımız.

 

Bu haberin tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Haberi paylaşmak isterseniz sizi tutmayız 🙂