Galatasaray ile Puma arasında forma sponsorluğunu içeren iş birliği anlaşması Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta gerçekleşti. Anlaşma 2024-2025 sezonundan itibaren 5 yıl boyunca geçerli olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=yki4qaMbDQ8

Galatasaray Kulübü ile Puma arasında futbol takımlarının 2024-2025 sezonundan itibaren 5 yıl boyunca geçerli olacak forma ve ekipman sponsorluğunu içeren iş birliği anlaşması Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta gerçekleşti. Törene Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sponsor firmanın Orta Doğu Genel Müdürü Taner Seyis ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda konuşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Bugün Galatasaray olarak Puma ile yapacağımız resmi sponsorluk için bir aradayız. Puma markası bundan sonraki dönemde tüm ürünlerimizde bizlere iş ortağı olacak. Dünya çapında bir marka ile çalışacağız. Biz yapacağımız görüşmelerde bu ayrıcalığı fark ettik. Yapacağımız bu iş birliği, uzun vadeye yayılacak stratejik bir iş birliği olacak. Bu anlaşma bizi saha dışı ve saha içinde daha büyük başarılara götüreceğini düşünüyorum. Bizim hedefimiz bu sene 25. Şampiyonluk. Önümüzdeki seneden itibaren sponsorumuzun şimdiden 5 yıldızlı ürünlerimizi hazırladığını temenni ediyorum. Anlaşmamızın sponsorumuza ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Taner Seyis: “Sporu daha üst seviyelere taşımak için çalışmalarımız devam edecek”

Puma Orta Asya Genel Müdürü Taner Seyis ise, “Bizim 5 sene önce belirlediğimiz bir durum var. Burada göreve geldiğimizden itibaren Tükiye’de ki sporun rolünü ve futbolun önemini anladık. Burada yapacağımız işlerde dünya çapında işler yapmamız gerektiğini düşündük. Yıllar öncesinde Fenerbahçe ile de bu anlaşmaları yaptık. Galatasaray da artık elit A grubunda bizden hizmet alacak. Sponsorluklarımıza bakacak olursanız Basketbol ve Voleybol alanında çalışmalarımız devam ediyor. Hatayspor ile de özel bir anlaşmamız oldu. Sporu daha üst seviyelere taşımak için çalışmalarımız devam edecek. Önümüzdeki sezon için Galatasaraylı futbol severler için profesyonel, replika ve taraftar forması olacak şekilde 3 farklı ürün sunacağız” diye konuştu.

Spor giyimin güçlü markalarından PUMA ile Türkiye’nin en köklü kulüplerinden Galatasaray’ı bir araya getirmek bizim için gurur verici. Hem saha içinde hem de saha dışında sunduğumuz yenilikçi yaklaşımı Galatasaray taraftarlarıyla paylaşmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Galatasaray’ı, Manchester City ve AC Milan gibi Avrupa’nın önde gelen futbol takımlarının da yer aldığı elit kategorideki kulüplerimiz arasında görüyoruz. Forma tasarımlarımızdaki üstün kalite ve estetik anlayışımızla, kulübün zengin tarihine ve küresel etkisine katkıda bulunmak PUMA için çok anlamlı. Gelecekte de hem Galatasaray ile ortak başarılar elde etmek, hem de Türk futboluna destek vermek için heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.”

İmzaların atılmasının ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Taner Seyis’e üzerinde Galatasaray amblemi olan bir plaket takdim etti. Toplu fotoğraf çekiminin ardından tören son buldu.