Son iki yıldır Doğan Kitap Genç Kırmızı sponsorluğu ve öncesinde iki yıl boyunca süren Doğan Egmont Canlı Kırmızı sponsorluğu ile Kırmızı Ödülleri‘ne destek verdiklerini hatırlatan Doğan Egmont Genel Müdürü Gülgün Çarkoğlu; ‘Yaratıcılığı destekleyen projeler bizi hep heyecanlandırmıştır. Yaratıcılığı destekleyip sektöre canlılık kazandırdığı için Hürriyet’e de elbette teşekkür borçluyuz‘ açıklamasında bulundu.

Çarkoğlu şöyle devam etti: “Doğan Egmont olarak Kırmızı Ödülleri’ne sponsor olmamızın en büyük nedeni, yaratıcı insanları elimizden geldiğince yüreklendirip ödüllendirirken yaratıcı düşünceye verdiğimiz önemin de altını çizmek.

Okur olarak bir kitapla bağı, ilk anda kapağı aracılığıyla kurarız. Dolayısıyla kitabın kaderi açısından tasarımcıya büyük bir sorumluluk düşüyor. Genç Kırmızı Ödülleri’ne sponsor olarak kitap kapağı tasarımının önemini vurgulamak istedik ve bu alanda eğitim gören üniversite öğrencilerini kapak tasarımı üzerinde düşünmeye, kendi fikirlerini ortaya koymaya davet ettik. Yarışmaya katılımın yüksek olması bize öğrenciler arasında heyecan yarattığımızı gösterdi.”

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂