Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Yıldırım Demirören’e olan borcun kapanması için bir tribüne Milangaz adını vermeyi düşünüyor.

Sabah’ın haberine göre; Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulüpten 100 milyon TL alacağı olan Yıldırım Demirören’in kapısını yeni bir teklif ile çaldı.

Uzun süredir askıda bekleyen borç için artık bir çözüm bulmak isteyen başkan Orman, TFF Başkanı’na sponsorluk önerisi getirdi. Daha önce yaptığı bir açıklamada, Benden sonra gelecek yöneticiler de paralarını istemezse ben alacağımı hibe edeceğim diyen Yıldırım Demirören’den borcun bir kısmını silmesini isteyen Orman, geri kalanını da Vodafone Arena ile bitirmek istiyor.

MİLANGAZ’IN ADINI VERELİM

Orman’ın Demirören ile gerçekleştirdiği zirvede,Borcun bir kısmını silelim. Geri kalanı da sponsorluk karşılığı ödeyelim. Vodafone Arena’da 3 tribünün isim hakkını Spor Toto, Denizbank ve Aktif Bank’a sattım. Şu anda 1 tribün boşta. O tribüne de Milangaz ya da senin belirleyeceğin bir markanın adını verelim. Bunu başka sponsorluklarla da destekleriz. Artık bu karışıklığa bir son verelim dediği öğrenildi.

GÖZLER DEMİRÖREN’E ÇEVRİLDİ

Demirören’in net bir karşılık vermediği bu teklifi düşüneceği, yüzde 60’a yakınının silinmesi düşünülen borcun kalan bölümünün stadın açılışı ile birlikte çözüme kavuşturulmasının beklendiği ifade edildi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın çok yakında yapacağı bir basın toplantısı ile Vodafone Arena’nın açılacağı tarihi ve açılış programını kamuoyu ile paylaşacağı bildirildi.

 

Kaynak: Ensonhaber

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?