Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen, Dardanel’in #anasponsor larından biri olduğu 100. Yıl Şehitlere Saygı Bisiklet Turu, Türkiye’nin dört bir yanından büyük ilgi gördü. Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleşen bu anlamlı turda, 3 bin kişi pedal çevirdi.
Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında, bu yıl dördüncüsü düzenlenen turda, Türkiye’nin her bölgesinden katılımcılar, iki gün boyunca toplamda yaklaşık 100 km’lik bir parkurda pedal çevirdi. Bu anlamlı turda Çanakkale şehitlerini anan katılımcılar, aynı zamanda bölgenin tarihini ve doğal güzelliklerini bisiklet ile keşfetme fırsatına da sahip oldular.
Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Şehitlere Saygı Bisiklet Turu’na destek olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: “2015 bizim için ayrı, çok özel bir anlam taşıyor. Bu yıl Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü. Türkiye’nin tarihi ve coğrafi olarak en önemli şehirlerinden biri olan Çanakkale’mize ne kadar katkı sunsak az. Bu organizasyonun içinde olmaktan, tüm Dardanel ailesi olarak büyük onur duyuyoruz.”
Kaynak: Gıdayaşam