Alanyaspor Kulübü, Corendon Turizm Grubu ile isim sponsorluğu anlaşması imzaladı. Anlaşmanın süresi 5 yıl oldu. Kulübün yeni adı Corendon Alanyaspor olarak anılacak. Anlaşma kapsamında Corendon logosu forma kol bölgesinde yer alacak. Ayrıca kulüp Corendon Turizm Grubu bünyesindeki Corendon Airlines ile seyahat edecek.

İsim sponsorluğu imza töreni ve lansman toplantısı Kızılkule meydanında düzenlendi. Alanya protokolünün de katıldığı lansmanda isim sponsorluğu anlaşması Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer arasında imzalandı.

Başkan Çavuşoğlu imza töreninde yaptığı konuşmada, tarihi bir güne tanıklık ettiklerini söyledi. Alanyaspor’un Süper Lig’deki 7’nci sezonuna başladığını belirten Çavuşoğlu, “Bu sezonla birlikte 5 sezon boyunca Alanyaspor’umuzun adı ‘Corendon Alanyaspor’ olarak anılacak. Başta Yıldıray Bey olmak üzere Corendon ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır. Corendon ile artık bir çatı altında aileyiz. Bir kez daha huzurlarınızda Yıldıray Bey ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Karaer ise, “Alanya, Türkiye turizmi için çok önemli. Alanyaspor’umuzageçtiğimiz dönemlerde de destek verdik. Bu bizim için bir gurur kaynağıydı. Başkanımın bize bu öneriyle gelmesi bizi ayrıca gururlandırdı. Bu isme layık olmaya çalışacağız. Elimizden gelen tüm desteği Alanyaspor’umuza vermeye devam edeceğiz. İnşallah iyi bir sezon olur. Başarılar diliyorum” diye konuştu.