Akra Hotel’de gerçekleşen imza töreniyle Corendon Airlines ve Alman bisiklet takımı Bike Aid ile 1 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer: “Tour of Antalya etkinliğine 3 yıldır sponsor oluyoruz. Geçen sene turnuvaya sponsor olmanın yanında Hollanda ve Belçika’da sponsorluğunu yaptığımız bir takım turnuvada yarıştı. Bu sene Bike Aid ile yolumuzu kesişti. Sponsor olduğumuz takımların bir hikayesinin,sosyal sorumluluk projesi olmasına dikkat ediyoruz. Bike Aid hikayesi de tam bize uygun. Kendileriyle bir yıllık anlaşma yaptık. Bir yıl içinde Bike Aid dünyada yapmış olduğu tüm yarışlarda, forması ve kaskında Corendon markasını taşıyor olacak. Spor dünyasında, bisiklet alanında varolduğumuz için mutluyuz. Tour of Antalya’ya böyle bir renk kattığımız için gurur duruyoruz. 23 ülkeden 29 takım için güzel bir turnuva olsun.”

“Bike Aid’le ortak projeler yapacağımıza inanıyoruz. Bu sponsorluk birliktelik bizim için çok önemli. Bu burada bitmeyecek yapmış olduğumuz benzer sponsorluklara sosyal sorumluluk projesi gibi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“Genç ve dinamik bir ekibimiz var. Yapmış olduğumuz sponsorluklar ağırlıklı olarak amatör sporlar ve bunu sosyal sorumluluk projesi gibi görüyoruz. Fenerbahçe Kadın Voleybol, Beşiktaş Kadın Basketbol, Muratpaşa Belediyesi Kadın Hentbol takımına sponsor olmak gibi. Türkiye’de takımlar sponsor bulmakta zorlanıyor. Hem Türkiye’de hem yurt dışında faaliyet gösteren bir firmayız. Yapmış olduğumuz işler çok zevkli, düşünüldüğü kadar maliyetli işler değil. Takımların ihtiyacı olan sadece para değil bu takımlara vermiş olduğumuzu desteklerle onların yaşamlarını kolaylaştırmak ve farkındalık oluşturmak güzel. Altınordu’ya da sponsoruz, gençlere, amatör takımlara yapmış olduğumuz katkılardan mutluluk duyuyoruz” dedi. Karaer, Türkiye ve yurt dışı dahil 10 farklı alanda sponsorluk yaptıklarının sözlerinde ifade ederek 1000’e yakın sporcuyla çalıştıklarını söyledi.