Coca-Cola’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Milli Futbol Takımı ile Coca-Cola Gelişim Ligleri’nin ana sponsorları arasında yer alan Coca-Cola, Türk futboluna verdiği desteği Süper Lig takımlarının sponsoru olarak büyütmeye devam ediyor. Coca-Cola, Trabzonspor ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe ve Galatasaray dahil olmak üzere Süper Lig takımlarına destek veren Coca-Cola, 2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında Trabzonspor’un da Resmi İçecek Sponsoru oldu.

Dünya üzerindeki en büyük spor sponsorları arasında yer alan Coca-Cola, Türkiye’de 2004 yılından bu yana Türkiye Futbol Federasyonu’nun, 2008’den beri de Coca-Cola Gelişim Ligleri’nin ana sponsorları arasında yer alıyor. 1974 yılından itibaren ise FIFA Dünya Kupası Resmi Sponsoru olarak futbola destek veren dünyanın en büyük alkolsüz içecek markası, aynı zamanda Olimpiyat Oyunları ve Avrupa Şampiyonası gibi dünya üzerindeki en önemli spor organizasyonlarının en uzun süreli ortağı durumunda bulunuyor.

 

“200’den fazla ülkede futbol coşkusunu yaymayı amaçlıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Kurumsal İletişim Direktörü Sinan Cem Şahin, Coca-Cola’nın Trabzonspor’un şortunda logosu ile yer alacağını ifade etti. Trabzonspor’a destek olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Coca-Cola olarak FIFA Dünya Kupası ve UEFA Avrupa Şampiyonası gibi en büyük futbol organizasyonlarını uzun süredir desteklediğimiz gibi, 2004 yılından bu yana Türkiye Futbol Federasyonu’nun da ana sponsorları arasında yer alıyor ve 200’den fazla ülkede futbol coşkusunu yaymayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda, Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe ve Galatasaray dahil olmak üzere Süper Lig takımlarına verdiğimiz desteği Trabzonspor’a sponsor olarak devam ettiriyoruz.”

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Onur İncehasan da şu açıklamalarda bulundu:

“Spor endüstrisinin lokomotifi olan futbolun Türkiye’deki pazar büyüklüğü 1 milyar doların üzerinde. Dolayısıyla büyüyen, gelişen bir sektör. Türk futboluna yıllardır bu anlamda destek veren Coca-Cola gibi futbol ekonomisine yön veren uluslararası bir marka ile çalışacağımız için Trabzonspor Kulübü olarak memnunuz. İş birliğinin her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Trabzonsporluysan paylaşırsın 🙂