Herbalife Dünya Başkanı tarafından bir büyüme değerlendirmesi yapıldı. Yapılan değerlendirmelerin ardından 54 ülke içerisinde en hızlı büyümenin Türkiye’de gerçekleştirildiği öğrenildi.

Dünyanın önde gelen beslenme, kilo kontrolü ve kişisel bakım ürünleri üreticisi Herbalife Nutrition’ın Dünya Başkanı Des Walsh, Herbalife’ın Türkiye’deki 20. yılını İstanbul’da, 7 binin üzerinde üyenin katıldığı uluslararası bir etkinlikle kutladı.

AR-GE’ye 72, Üretime 250 Milyon Dolar

Önceki yıl önerilen perakende satışlarda 7.1 milyardolar ve net satışlarda 4.5 milyar dolarlık cirosuyla dünyanın en büyük doğrudan satış firmalarından biri olan, dünya çapında 200’den fazla sporcu ve takımın sponsorluğunu yapan Herbalife Nutrition’ın 72 milyon dolarlık AR-GE yatırımı, tohumdan sofraya üretim sürecinde ise 250 milyon dolarlık yatırımı bulunuyor. Şirketin 2015’te ABD’de açılan Winston-salem üretim tesisi 7 futbol sahası büyüklüğünde.

200’den Fazla Takım, Sporcu ve Etkinliğin Sponsoru

Sağlıklı bir yaşam için sporun olmazsa olmaz olduğunu dile getiren Walsh, dünyanın önde gelen beslenme ürünleri üreticisi olarak spora ve sporcuya her zaman destek vereceklerini; Cristiano Ronaldo, LA Galaxy ve diğer pek çok şampiyon sporcunun da içinde bulunduğu 200’den fazla dünya çapında sporcu, takım ve etkinliğin sponsorluğunu yaptıklarını belirtti. Türkiye’de Basketbol Süper Ligi Resmi Beslenme sponsoru olarak 2015 yılından bu yana sporun, sporcunun ve aktif yaşamın destekçisi olan Herbalife, 2013’ten bu yana kendi yaş grubunda Türkiye Şampiyonu olan Ironman Triatlet İpek Onaran‘ın da ana sponsoru.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂