Yolcular ile taksicileri bir araya getiren Bitaksi uygulaması Automechanica İstanbul Fuarı’na katılan Çukurova Elektromobil Takımı’na ulaşım sponsoru olduğunu açıkladı.

Yolcu arayan taksicilerle taksi arayan yolcuları buluşturan akıllı telefon uygulaması BiTaksi, hem ulusal, hem de uluslararası yarışmalara yönelik toplamda 5 elektrikli araç modelinin tasarım ve üretimini yapan Çukurova Elektromobil Takımı’na Automechanika İstanbul Fuarı boyunca ulaşım sponsorluğu yapıyor.

Bugüne kadar elektrikli araç geliştirme projeleriyle 2017 Shell Eco Marathon Türkiye Birinciliği, 2017 TÜBİTAK Türkiye Birinciliği, 2016 TÜBİTAK Tasarım Ödülü, 2015 TÜBİTAK Tanıtım ve Yaygınlaştırma Ödülü ve 2014 TÜBİTAK Kurul Özel Ödülü’nü kazanan Çukurova Elektromobil Takımı, Automechanika İstanbul Fuarı boyunca ulaşımını BiTaksi ile yapıyor.

5 Nisan’da başlayan 8 Nisan’da sona erecek Fuar’da Çukurova Elektromobil Takımı’nın tasarladığı, 2017 Tübitak Şampiyonu ve Shell Global Doğu Avrupa Şampiyonu 1.5 Adana isimli elektrikli otomobil sergileniyor. Fuar’a Adana’dan gelen Çukurova Üniversitesi öğrencileri; “Fuar boyunca ulaşımımızın BiTaksi sponsorluğunda gerçekleşmesinden dolayı çok mutluyuz” dedi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂