Digiturk Spor İçeriklerinden Sorumlu Grup Başkanı Saad Saleh Al-Hudaifi, Anadolu Ajansı ile bir röportaj gerçekleştirdi. Al-Hudaifi; korsan yayınların Türkiye’de yıllık yaklaşık 500 milyon lira finansal zarara yol açtığı uyarısında bulunarak Süper Lig’e ana sponsorlar gerektiğini söyledi.

Tüm röportajı değil, önemli kısımları paylaşmaya dikkat ettik. Eğer röportajın tamamına ulaşmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Korsan yayınlar Türkiye’de yılda yaklaşık 500 milyon lira ekonomik zarara neden oluyor. Bunun 64 milyon liralık kısmı vergi kaybı, 409 milyon liralık kısmı ise sektörün gelir kaybıdır.

Süper Lig ve Birinci Lig kulüplerinin ayda 1 dakikalık telifli içerik paylaşmasına izin veriyoruz. Bunun için telif ücreti talep etmiyoruz. Bazı kurallarımız var. Kulüpler istediğini yayınlayabilir ama başka bir kulübe ya da hakemlere saldırıda bulunamaz ve Lig’in marka değerine zarar veremez.

beIN Sports, 107 ülkede Super Lig’i yayınlamaktadır. Ayrıca şunu da vurgulamak isterim ki Katar merkezli uluslararası bir şirket olarak Türkiye’de uzun vadeli bir yatırımcıyız.

Süper Lig’in telekominikasyon şirketleri, bankalar ve havayolu şirketleri gibi destekçilere, sponsorlara ihtiyacı var. Bu sezon Süper Lig’in henüz bir isim sponsoru yok. Sezonun yarısı bitti.